اجرای امر به معروف و نهی از منکر را محدود نکنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر را محدود نکنیم چرا که منکرهای بزرگتری همچون ضایع شدن حق الناس و حفاظت نکردن از بیت المال وجود دارد که می تواند موجب سلب اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی شود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین خوش اقبال عصر سه شنبه در مجمع روسا، دبیران و اعضای شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادارات این استان اظهار داشت: شاید با مردم که ولی نعمت ما هستند خوش اخلاق و خوش برخورد نیستیم که در این صورت فاصله بین مردم و مسئولان افتاده است.

وی با بیان اینکه به عنوان آمران معروف و ناهیان از منکر باید خود الگوی مردم باشیم و به آن باور قلبی داشته باشیم، افزود: در این شرایط است که می توانیم اقداماتی تاثیرگذار داشته باشیم در غیر این صورت می تواند اثرات منفی بر جای بگذارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه در جنگ نابرابر اقتصادی با آمریکا قرار داریم، گفت: در چنین شرایطی باید به عنوان مسئول امید آفرینی کرده و مانع از گسترش یاس و نا امیدی در جامعه شویم.

وی به نقش آمران به معروف و ناهیان از منکر در برگزاری مراسم دهه فجر اشاره کرد و یادآور شد: راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد بعد از ۴۰ سال مردم به نظام، امام و رهبری خود عشق می ورزند و حاضر نیستند از آرمان های خود دست بردارند.

خوش اقبال تاکید کرد: دشمنان در این ۴۰ سال تلاش کردند نطام را شکست دهند ولی با همراهی مردم و اتحادی که وجود دارد این تلاش ها همیشه با شکست مواجه شده است.

معاون استاندار کردستان گفت: ید واحده و در کنار هم بودن با شرایط و فشارهای خارجی امروز مهمترین ضرورت برای همه آحاد جامعه است.

وی اضافه کرد: باید با دید بلندتر و توجه به گرایش های فکری بهتری امر به معروف و نهی از منکر کرد تا موجب رضایتمندی مردم شود البته در این راه باید به فرهنگ مردم توجه و متناسب با فرهنگ هر جامعه عمل کرد.

خوش اقبال اظهار داشت: شهدا جان خود را فدا کردند تا نظام اسلامی شکل گیرد و ما مسئول شویم و امانتدار این مسئولیت باشیم و از آن سوء استفاده نکنیم.

وی افزود: انتقاد منصفانه و سازنده پذیرفتنی است اما باب شدن شایعه و تخریب در جامعه اسلامی شایسته نیست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز در این نشست گفت: امر به معروف این نیست که چون به این دولت انتقاداتی داریم و یا تفکرات یکسانی با آن نداریم همه خوبی های دولت را هم زیر سوال ببریم چون این بزرگترین منکر است.

محمود الله مرادی اظهار داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر نباید به محل تاخت و تاز جناح های سیاسی تبدیل شود و هیچ کس هم در این ستاد چنین چیزی را نمی پذیرد.

وی اضافه کرد: مسئولی که شبانه روز در حال تلاش برای حل مشکلات مردم است را نمی توان بدلیل اینکه با جریان سیاسی او هماهنگ نیستیم، تخریب کرد.

الله مرادی افزود: بارها گفته ایم با شادی مردم بویژه در نوروز مخالف نیستیم و هر گروهی هم بخواهد در این شرایط مردم را شاد کند یاری می دهیم اما برنامه ها در این زمینه با رعایت اصول اخلاقی و انقلابی باید همراه باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی ازمنکر دعوت به اسلام است

حجت الاسلام نعیم اربابی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.