هدف مجمع رهروان امر به معروف، اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سردار جواد استکی شامگاه جمعه در همایش سالیانه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان و جشنواره شایستگان گام دوم انقلاب اسلامی با اشاره به همکاری ارگان‌های مختلف در مجمع رهروان، اظهار داشت: این مجمع مصداق‌های بارز از یک مجموعه مردم نهاد است که توانستند مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل بدهند.

وی افزود: مجمع مذکور، انتفاعی، سیاسی، دولتی و وابسته به جایی نیست بلکه خواهران و برادران دور یکدیگر جمع شدند و مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر را در سراسر کشور تشکیل دادند.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه هدف اصلی این مجمع برگرفته از سخن مقام معظم رهبری است، گفت: ایشان فرمودند«لازم است به ملت ایران این واجب فراموش شده را یادآوری کنم و باید این واجب فراموش شده  در جامعه، رشد و توسعه پیدا کند و آن چیزی جز امر به امر به معروف و نهی از منکر نیست.»

وی ادامه داد: فراموشی امر به معروف و نهی از منکر، همانند فراموش کردن نماز است، اگر نمازی قضا بشود چه فشاری به فرد می‌آید ولی این واجب در کشور و جامعه ما رو به فراموشی است و بر اساس اصل هشتم قانون اساسی، امر به معروف و نهی از منکر در سه قسمت مردم به مردم، مردم به مسئولان و مسئولان به مردم باید انجام شود.

استکی تصریح کرد: این امر باید با کمک ناظران خودش در جامعه چه خواهران و چه برادران انجام شود و نباید بی تفاوت از کنار آنها گذشت.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به یکی از مطالبات اصلی مردم از مسئولان، اظهار داشت: یکی از آنها سر و سامان دادن به اوضاع ناهنجار اقتصادی و فرهنگی است، چرا که مقام معظم رهبری فرمودند مشکلات اقتصادی اخیر کشور ایران به علت تحریم نیست بلکه ضعف مدیریتی در جامعه باعث به وجود آمدن گرانی، هرج و مرج اقتصادی، بدهکاری مردم شده است.

وی افزود: ما باید از مسئولان مملکتی که وظیفه‌شان مدیریت کشور است، مطالبه کنیم و با حضور مردم در این نهاد مردمی این کار و فعالیت انجام می‌شود.

استکی خاطرنشان کرد: هدف مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر، اشاعه و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است، در حال حاضر این مجمع با بیش از یک هزار نفر از ناظران با هماهنگی‌هایی که با قسمت‌های مختلف از جمله دادگستری، نیروی انتظامی، اصناف و اتحادیه‌ها، دانشگاه‌ها، صدا و سیما، بسیج و سپاه توانسته وظیفه اصلی را تا حدی در جامعه انجام دهد.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه همایش مجمع رهروان هر ساله برگزار می‌شود، گفت: در این مجمع درباره مختصری از وظایف که به عهده مجمع بوده و فعالیت‌هایی که انجام شده صحبت کنیم.

وی ادامه داد: امروز قرارگاه مهر و امید در تعداد زیادی از مساجد با هدف فقر‌زدایی، جلوگیری از طلاق، ناهنجاری‌های اجتماعی و جلوگیری از فقر و اعتیاد در محلات کار خود را شروع کرده و فعالیت خود را به مساجد دیگر توسعه می‌دهد.

استکی بیان کرد: قرارگاه به صورت مجازی و رسانه‌ای است که با توجه به تاکیدی که مقام معظم رهبری روی بحث فضای مجازی دارند و در گام دوم انقلاب، باید عرصه را به دست جوانان بدهیم تا در فضاهای مجازی و سایبری کمک کنند تا بتوانیم بر دشمن فائق بیاییم، همانطور که در دفاع مقدس بر دشمن پیروز شدیم بتوانیم به کمک خدا و جوانان مشکلات فعلی اقتصادی کشور را حل کنیم.

رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به گزارش‌هایی که از مجمع داده می‌شود، گفت: این گزارش‌ها به نیروی انتظامی و قوه قضائیه انتقال داده می‌شود و تا کنون تاثیر خوبی داشته و این شبکه ناظران که وظیفه اصلی تذکر مردم به مردم و مردم به مسئولان را دارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.