ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مشکلات جامعه را حل می‌کند

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی گفت: اگر این فرهنگ در کشور پیاده شود که مردم امر به معروف و نهی از منکر را در زندگی خود جاری کنند، بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل و دیگر تکرار نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از خراسان‌جنوبی، محمد حسین چهکندی، جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی، روز گذشته، ۱۹ اسفند، در جمع خبرنگاران بزرگترین منکر را رژیم طاغوت دانست و گفت: امام راحل حرکت و حمله خود را به طاغوت زمان آغاز کرد و همانگونه که آغاز این انقلاب با امربه معروف و نهی از منکر بوده باید بقای آن نیز با این مهم باشد.

وی افزود: اگر بخواهیم منویات امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدا زنده بماند، باید ادامه حکومت اسلامی و این انقلاب نیز با امر به معروف و نهی از منکر ادامه یابد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر این فرهنگ در کشور پیاده شود که مردم امر به معروف و نهی از منکر را در زندگی خود جاری کنند، بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل می‌شود و دیگر تکرار نمی‌شود.

چهکندی ادامه داد: انسان باید در زندگی مطالبه‌گر باشد و برای آن منافعی که مدنظر دارد تلاش کرده و با امر به معروف و نهی از منکر برای مطالبه‌گری انجام وظیفه کند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: بر این باوریم که اگر به احکام نورانی اسلام عمل کنیم، با این فرضیه می‌توانیم به تمام آرمان‌ها و آرزوهای خود برسیم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی بیان کرد: حضرت علی(ع) فرمودند که امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید زیرا در این صورت افراد نادرست بر شما مسلط می‌شوند آنگاه دعا می‌کنید و دعاهایتان مستجاب نمی‌شود.

چهکندی از فراخوان همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خبر داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام با داشتن دو قطعه عکس و کپی شناسنامه و کارت ملی به نشانی خیابان شهید مطهری ۱۴ مراجعه کنند.

وی یادآور شد: تمامی افراد از حوزه‌های مختلف از جمله سمن‌ها، مساجد و ادارات می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.