حجت‌الاسلام آشتیانی تأکید کرد:

بهره‌مندی از عملکرد استدلالی در امر به معروف و نهی از منکر‌

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم گفت: برای امر به معروف و نهی از منکر، باید استدلالی عمل کرد نه با زور زیرا باور افراد دارای اهمیت است و باید روی آن کار کرد.
به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از قم، حجت‌الاسلام محمدرضا آشتیانی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم، شب گذشته، ۲۱ اسفندماه در نشست «منادیان معروف» که با حضور خادمان ستاد امر به معروف و نهی از منکر واحد مسجد مقدس جمکران و به منظور برنامه‌ریزی و آماده‌سازی این خدام برای خدمت‌رسانی فرهنگی به مسافران نوروزی این مسجد که در تالار عصر خورشید جمکران برگزار شد، گفت: وظیفه ما درخصوص امر به معروف و نهی از منکر فقط تذکر لسانی است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم افزود: این‌که محیط کمی بدتر شده‌ است، به خاطر این است که ما تذکر زبانی را هم ترک کردیم، اگر همه تذکر دهند کم‌کم افراد خاطی معتدل می‌شوند و لذا ما نباید از دادن تذکر زبانی بترسیم که مبادا به ما بگویند «به تو چه!»؛ به پیامبران حرف‌های بدتری می‌زدند و حتی آسیب می‌رساند اما آن‌ها دست از رسالت ارشادی خود برنمی‌داشتند.

وی با اشاره به این‌که در منطقه سه آموزش پرورش قریب به ۸۰۰ معلم زن و مرد برای امر به معروف و نهی از منکر آموزش دیده‌اند، اظهار کرد: آموزش و پرورش خیلی مهم است و متأسفانه ما در بعضی مدارس شاهد سر و وضع نامناسب دانش‌آموزان و بی‌خیالی مدیران آن مدارس بوده‌ایم که در موارد حاد از طریق نامه‌نگاری با مسئولان و مدیران مدارس و آموزش و پرورش نواحی اقدام کردیم که تا حدودی  بدحجابی در آن جا بهتر شده‌ است.

آشتیانی افزود: دشمن با تمام توان ظاهر شده تا به هر صورت وضع ما را به هم بریزد و در این راه از تمامی امکاناتش بهره می‌گیرد و ما باید مراقب آسیب‌های فضای مجازی باشیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی گروه‌های منادی امر به معروف و نهی از منکر در ادارات مختلف و اصناف، گفت: امیدواریم با این کار وضع مفاسد بهبود یابد، در این مسیر توانسته‌ایم گروه‌هایی را میان هنرمندان و بازیگران نیز جذب کنیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم امر به معروف و نهی از منکر را یکی از رسالت‌های انبیا از سوی خداوند دانست و تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم باشد و لذا در قرآن خداوند از موسی(ع) نبی اولی‌العظم و هارون خواست که با زبان لطیف سراغ فرعونی که طغیان کرده، بروند.

آشتیانی با تأکید بر نقش باور افراد در اعمال آن‌ها تصریح کرد: برای امر به معروف و نهی از منکر‌، باید استدلالی عمل کرد نه با زور زیرا باور افراد است که مهم است و باید روی باور افراد کار کرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.