امر به معروف و نهی از منکر از همه اعمال بافضیلت تر است

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار خبرگزاری آنا از گچساران ، ظهر امروز سمینار «امام شناسی در عصر ظهور» با حضور کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران در نمازخانه مرکزی این واحد دانشگاهی برگزار شد.
استاد حوزه علمیه شهرستان گچساران در این سمینار گفت: یاران امام عصر(عج) در هر زمان باید با قلب، دل و عمل خود به یاری او بپردازند و با پیشه کردن تقوا از فتنه های آخر الزمان در امان بمانند.
حجت الاسلام سید حسین موسی پور اضافه کرد: تقوا یعنی اینکه از آن چیزهایی که خداوند بزرگ حرام کرده، پرهیز کنیم و واجبات الهی را انجام دهیم.
وی، تقوا را موجب شناخت حق از باطل دانست و عنوان کرد: وقتی انسان غافل است و تقوا ندارد، حق را نمی بیند و نمی فهمد و در نتیجه قدرت تشخیص ندارد، مانند کسی که در جاده رانندگی می کند؛ اما خواب است و از مسیر منحرف می شود؛ بنابراین موجب باعث می شود خداوند منان از جایی که فکرش را نمی کنید به یاری شما بیاید.
این مبلّغ دینی، تقوا را سبب نجات از عذاب الهی دانست و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از همه اعمال با فضیلت تر است و امام زمان(عج) آن را مورد تأکید قرار داده و انجام ندادن این واجب دینی عذاب را نازل می کند و اشرار را بر نیکان مسلط می گرداند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.