بی عدالتی نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، احمد توکلی عصر شنبه در مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در جوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه کردستان اظهار داشت: به فرموده حضرت علی (ع) اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای ترک شود، اشرار بر مردم آن حاکم می شوند.
وی با اشاره به تجهیزات فوق العاده رژیم بعث در جنگ تحمیلی، افزود: برخی دست های داخلی هم به کمک صدام آمده بودند و همانگونه که دیده شد با فرار بنی صدر یک سال طول کشید تا خرمشهر از دست دشمنان آزاد شود.
وی آزادی خرمشهر را دارای سه نتیجه مهم اعلام کرد و افزود: اولین دستاورد که همان بازپسگیری خرمشهر بود، دومین آن برگشتن ورق جنگ به نفع ایران و سومین نتیجه هم تقویت روحیه رزمندگان و تغییر ماهیت آن بود چون خفت صدام را نشان داد.
توکلی با تاکید بر اینکه امروز هم خرمشهرهایی داریم افزود: خرمشهر را کسانی تصرف کردند که امروز بر عدالتی دامن می زنند و طرح ها و سیاست های الگویی را با بدجنسی برنامه ریزی می کنند که فسادهای فراگیر را در کشور به وجود آورده است و لذا باید ایران را از شر این فسادها رها کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به وجود ۴۰۳ میلیون سپرده بانکی در کشور اشاره کرد و افزود: چهار دهم درصد از این حساب ها مالکیت ۵۲ درصد مجموع سپرده ها را دارند و ۴۸ درصد بقیه در اختیار ۹۹.۶ درصد است که این قطعا اسلامی نیست و در ردیف خرمشهرهایی است که باید آزاد شود.
توکلی این وضعیت را در زمینه اشخاص حقوقی بدتر اعلام کرد و افزود: در این بخش سه درصد افراد حقوقی مالک ۹۶.۴ درصد از این سپرده ها هستند و ۹۷ درصد بقیه مالک حدود ۴ درصد باقی سپرده های حقوقی تشخیص داده شده اند و این به معنای فاجعه، فقر و شرمندگی است.
وی تاکید کرد: زمانی که برادر رئیس جمهور و یا معاون اول کشور به دلیل فساد مالی محاکمه و محکوم می شود احساس سربلندی می کنیم اما خجالت دارد که این افراد کج دست باشند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجرمان یقه سفید را خائن معرفی کرد و اظهار داشت: قربانیان این عده، زنان و کودکان خیابانی، بیکاران و بیماران افسرده هستند که شکم صدها انسان را بدون خونریزی پاره کرده اند.
توکلی تاکید کرد: باید به دنبال خرمشهرهایی باشیم که در تصرف غریبه هاست و در این راه باید با جان و دل مبارزه کنیم چراکه کودتای نظامی و مخملی توان براندازی جمهوری اسلامی را ندارد اما فساد قادر است جمهوری اسلامی را ساقط کند.
وی افزود: باید همه ما بخاطر اسلام و ایران با فساد مقابله کنیم و مهمترین خرمشهر پیش روی ما برچیدن همین فسادهاست.
وی به فعالیت انجمن مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هم اشاره کرد و افزود: این انجمن عملکرد خوبی در معرفی اشرار اقتصادی داشته است و همه می توانند به این انجمن برای شناسایی، شناساندن و ساقط کردن مفسدان کمک کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.