در امر تبلیغ، امر به معروف و نهی از منکر هدف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از نباء نگار، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی، در همایش معاونین تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور در همدان با بیان اینکه جمع حاضر داعیان الهی هستند اظهار کرد: داعیان دو قسم‌اند یعنی فریادگران توحید و داعیان الی‌الله.

وی با بیان اینکه مبلغان نه تنها دعوتگر توحید هستند بلکه داعیان الی‌الله را هدایت می‌کنند گفت: این قشر اگر به حقیقتی که می‌خواهد تبلیغ شود، باور نداشته باشند نتیجه لازم محقق نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه اگر انسان در عرصه تبلیغ علیه منیت‌های خود قیام کند می‌تواند در این عرصه موفق شود خاطرنشان کرد:‌ در امر تبلیغ، امر به معروف و نهی از منکر هدف است.

وی با اشاره به اینکه تمام مسائل و سختی‌های موجود به خاطر این است که جامعه محل اجرای حق باشد افزود: در فضای طلبگی باید به عرصه‌ای رسیده‌ باشیم که داعی الی‌الله باشیم.

شعبانی با بیان اینکه امروز خوشبختانه به برکت زحماتی که در حوزه علمیه کشیده شده حرف اسلام به جهان مخابره می‌شود گفت:‌ امروز حوزه علمیه از لحاظ کمی و کیفی رشد کرده است.

وی با تاکید به اینکه امیدوارم بتوانیم با شرایطی که لازم است اهل ابلاغ باشیم و در این وادی بسیار هوشیار کار کنیم افزود: باید حرف را برای رضای خاطر خدا زد و کار را برای او انجام داد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان نیز با بیان اینکه باید از ظرفیت این جلسات حداکثر بهره را برد اظهار کرد:‌ ما در راه طولانی روحانیت عمر خود را گذاشته‌ایم و بیشترین سرمایه‌گذاری را انجام داده‌ایم که بی‌ثمر نخواهد بود.

آیت الله سیدمصطفی موسوی اصفهانی با بیان اینکه خداوند به ما توفیق خدمتگزاری را در کنار قرآن و اهل بیت(ع) داده‌ و باید قدردان بود گفت: به رشته روحانیت وارد شده‌ایم و نباید به خاطر تبلیغ، ترویج، مسائل سیاسی و کارهای اجرایی و… از خود غافل شویم.

وی با تاکید به اینکه نباید به خاطر مسائل بیرونی از مسائل داخلی خود غافل شویم افزود: تبلیغ ما وقتی ارزش پیدا می‌کند که سبقه الهی داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان با بیان اینکه در کتاب «اصول کافی» اشاره شده که کیفیت عمل ملاک است گفت: در راه طلبگی اگر بدانیم تمام سختی‌هایی که متحمل شده‌ایم به خاطر خداوند بوده لذت‌بخش است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان طلبه انقلابی را ترور کردند چرا که دیده‌اند جز عمامه‌ به سرها نتوانسته‌اند ظلم را از ایران دور کنند افزود: آنها از روحانیت سیلی خورده‌اند و این موضوع برایشان گران تمام شده است.

در امر تبلیغ نباید مسائل مادی را دخالت داد

موسوی اصفهانی با تاکید اینکه باید رضای خداوند را در امر تبلیغ در نظر بگیریم اظهار کرد: در امر تبلیغ نباید مسائل مادی را دخالت داد، رزق را خداوند تضمین می‌کند، مهم این است که خود را فراموش نکنیم.

وی گفت: باید عمر خود را در مسیر آن چه که خداوند متعال تضمین کرده، قرار دهیم و از مسیری که منع شده فاصله بگیریم.

مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان نباید از موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری غافل شد گفت: وظیفه داریم موضع‌گیری‌های ایشان را کشوری کنیم، وقتی نخست وزیر ژاپن بعد از ۳۰ سال پیام رئیس جمهور آمریکا را می‌آورد و ایشان در پاسخ می‌گویند ترامپ را شایسته جواب دادن نمی‌بینم، مشت محکمی است بر دهان دشمن.

وی با بیان اینکه این موضوع عزت اسلام است و باید در سخنرانی‌ها به آن تکیه کنیم خاطرنشان کرد: مسوولان کشور هم باید از برخورد مقام معظم رهبری درس بگیرند چراکه هرچه در مقابل دشمن کوتاه آمدیم بیشتر ضرر کردیم.

معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان نیز با اشاره به برگزاری همایش سه روزه معاونین تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور در همدان اظهار کرد: این اجلاس با حضور معاونین ۳۱ استان و چند شهر خاص نظیر بناب، بابل و کاشان که حوزه علمیه ویژه‌ای دارند، برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی ارتقایی با بیان اینکه از ستاد شهر قم ۱۲ نفر شرکت کرده‌اند که در رأس آنها معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه است افزود: اجلاس دیروز با نشست‌های تخصصی به طور غیر رسمی آغاز شد و امروز صبح افتتاحیه آن را داشتیم، امروز و فردا تا عصر نشست‌های تخصصی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دو سال یک بار هر استانی میزبان برگزاری این اجلاسیه است که امسال همدان انتخاب شده است افزود: موضوعات تخصصی تبلیغ، طرح‌های جدید، رصد و ارزیابی حوزه‌های علمیه و معاونت‌های تبلیغ سراسر کشور در دستور کار این اجلاسه است.

معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این اجلاس انسجام درونی بین معاونت‌های تبلیغ حوزه علمیه و ابلاغ طرح‌ها و دستورالعمل‌های جدید و ارزیابی عملکرد معاونین استان‌هاست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.