تأکید مجدد آیت الله نوری همدانی بر حذف دیرکرد و ربا از بانک ها

به گزارش خبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله نوری همدانی ۲۳ فروردین در دیدار مدیر عامل مؤسسه مالی و اعتباری کوثر گفت: نیت و قصد خالصانه از مسائل مهم اسلام است و در این مورد تاکیدات فراوانی دارد تا جایی که حتی فرموده اگر کسی قصد عملی را کرده ولی قدرت انجام آن را نداشته باشد خدای متعال ثواب آن عمل را به او خواهد داد.

این مرجع تقلید افزود: اگر کسی قصد خدمت به خدا و مردم را داشته باشد، ولی به خاطر مشکلاتی نتواند آن عمل را به اجرا در بیاورد خدا او را شریک در ثواب آن عمل خواهد کرد.

معظم له بیان داشت: مؤسسات و بانکها که هدف آنها برطرف کردن مشکلات مردم است و از این طریق به مردم خدمت می کنند پاداش های فراوانی به آنها از سوی خدای متعال داده خواهد شد.

ایشان افزود: ارزش هر کسی به اندازه خدمت و هنر او است، هرکسی که هنر بیشتری داشته باشد و در خدمت به جامعه بیشتر تلاش کند از جایگاه بسیار بلند مرتبه ای در آخرت برخوردار خواهد بود.

حضرت آیت الله نوری همدانی اجرای اقتصاد مقاومتی را پیروزی بر دشمن دانست و بیان داشت: دشمنان فکر می کنند ما به آنها محتاجیم، اما اجرای اقتصاد مقاومتی این اندیشه باطل را از بین می برد.

معظم له در پایان بار دیگر بر حذف ربا از چرخه بانکی کشور تاکید کرد و بیان داشت: نگرفتن کارمزد و دیرکرد از مردم یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی است؛ چرا که دیرکرد، ربا، حرام و از گناهان کبیره است ولی متاسفانه بعضی از بانک ها این کار باطل را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − یازده =