جای خالی گزارشی از نماز مسافران نوروزی از شبکه ملی

ایام تعطیلات نوروز تلویزیون را که باز می کردی، خبر بود پشت خبر، از خبرنگاران کشوری و استانی. خبرنگاری از جذابیت های استانی میگفت و دیگری از خدمات امداد و نجات راه ها، یکی از غذاهای محلی و دیگری از اکیپ های اورژانس مستقر در ورودی و میان راه، یکی از ایستگاه های سازمان ایرانگردی و گردشگری و آن یک از سازمان حفاظت محیط زیست و رعایت حفاظت از طبیعت و نبریدن درختان، یکی به سراغ پایانه های مسافربری می رفت و از چگونگی تهیه بلیط و سرویس دهی وسایل نقلیه، یکی هم همراه با بازرسان به سراغ رستوران می رفت و از دغدغه سلامت غذای مردم از سوی نهادهای دولتی.

منتظر بودم خبرنگاری هم به سراغ نمازخانه ها و وضوخانه ها و نمازخوان ها برود و گزارشی در این باره تهیه کند، که ندیدم، با خودم گفتم راستی چرا تهیه گزارش از نمازخانه و نمازخوان و هرچه دربارۀ نماز است به اندازه گزارشی از ماشین و نشستگان و رستوران و تناول کنندگان و طبیعت و اطراق کنندگان و … اهمیت ندارد؟
راستی چرا ایشان به نماز برخی در کنار جاده ها و ازدحام مردم مؤمن در نمازخانه های مسیری و … برای خبرنگاران زیبا نیست و جزیی از رویش دوباره فطرت با طبیعت محسوب نمی شود و امنیت و نظافت نمازخانه ها دغدغه شبکه ملی ما نیست.1401144852_LargeThum[1]
این تعطیلات هم رفت باشد خبرنگاری روزی خبری از نماز و نمازخواندن مردم در مسیر راه و در دل طبیعت به تصویر بکشد؟!
* فرهنگسرای معروف: براساس آموزۀ قرآنی استعانت در کارها تنها با صبر و صلوه مقدور است خوب بود در سال ورود به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، شبکه ملی برجسته سازی «نماز» و فرهنگ نماز به عنوان عمود خیمه مقاومت به این موضوع به صورت مستقل می پرداخت. امید است با طرح این موضوع در اتاق فکر شبکه خبر و سایر شبکه های رسانه ملی، شاهد انعکاس نماز و فرهنگ نماز به صورتی عالمانه و هنرمندانه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =