مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان از تشکیل پرونده و صدور کارت شناسایی برای یک هزار و سیصد نفر در طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی در نشست مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در راستای اجرای طرح طلایه داران، عنوان کرد: طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر با هدف نظارت همگانی و توسعه فرهنگ تذکر لسانی به عنوان برترین عنصر برای سلامت جامعه اجرا می شود.

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از آمران و ناهیان در مجلس و ابلاغ دستورالعمل اجرایی آن به استان ها، تصریح کرد: افرادی که در طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر عضو شوند، از تحت پوشش قانون حمایت از آمران قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام اسماعیلی خاطرنشان کرد: این طرح در استان هرمزگان از یک سال قبل در ادارات، نهادها و بازار آغاز شده و در حال حاضر نیز در مساجد و هیات های مذهبی کلید خورده است.

وی به ظرفیت بالای کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و افزود: وجود جوانان مومن و متدین سرمایه بزرگی است که کانون های مساجد در اختیار دارند و می توان از این ظرفیت عظیم در راستای اجرایی کردن طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر استفاده کرد.

این مقام مسئول با اشاره به تبلیغات سوء در رابطه با فرایض امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از کانون های فرهنگی هنری مساجد خواست تا با بهره گیری از ابزار فرهنگی هنری در راستای فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر برنامه ریزی و تلاش کنند.

وی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان کارآمدترین و موثرترین شیوه تعامل اجتماعی نام برد و گفت: اگر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حاکم شود، از حجم پرونده های قضایی کاسته خواهد شد.

حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان نیز گزارش جامعی از وضعیت و عملکرد کانون های فرهنگی هنری ارائه کرد و گفت: بیش از ۹۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در مناطق مختلف شهری و روستایی استان آماده همکاری در اجرای طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هجده =