احصاء مصادیق معروف و منکر در دستور کار دستگاههای اجرایی قرار گیرد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی از شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌ها اجرایی و دیگر بخش‌ها خواست مصادیق معروف و منکر در آن نهاد و سازمان را احصاء کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، سردار سید هاشم غیاثی امروز (۱۴ اردیبهشت) در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی و معاون دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با عرض تسلیت سالروز شهادت باب الحوائج امام موسی کاظم (علیه السلام) اظهارداشت: راه‌اندازی، سازماندهی و بازنگری در شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اجرای برنامه‌های ابلاغی مرکز و ستاد استان در حوزه ادارات و سازمان‌ها افزود: محور اقدامات ستاد استان نیز براساس قانون جدید حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر است که در این راستا برنامه‌ای برای معاونت‌های زیر مجموعه پیش بینی شده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ادامه داد: نظارت و ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در قالب شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستورکار قرار بگیرد.

سردار غیاثی با اشاره به برگزاری جلسات فصلی با دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر، گفت: براساس گزارش ارزیابی معاونت دولت به مردم ستاد در هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر از ادارات فعال و مدیران آنها تقدیر می شود.

در ادامه این نشست، فرشته اسدزاده مسئول دفتر امور بانوان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی نیز با بیان گزارشی از برنامه‌های این دفتر در سال جاری، افزود: از سوی ستاد مرکز ۹ برنامه به دفتر امور بانوان و خانواده ابلاغ شده است که در سال جاری با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط اجرایی می شود.

وی در ادامه با تأکید بر انجام فعالیت‌ها پژوهشی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، یادآور شد: تهیه بانک اطلاعاتی و علمی از زنان، بهره گیری از ظرفیت هنر و رسانه، برگزاری نشست‌‌های تخصصی با حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، فعالسازی حوزه بانوان و خانواده ستاد در دستگاه‌های اجرایی و تجلیل از بانوان فعال عرصه فریضه امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده ستاد در سال جاری است.

خبرگزاری بسیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 5 =