آمران به معروف در استان قزوین حمایت قضایی می‌شوند

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: در راستای نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر آمران به معروف مورد حمایت قضایی قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: اجرای احکام اسلامی و رعایت شعائر دینی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و فرضیه الهی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به صورت جدی در جامعه اجرا شود و نداشتن قانون در زمینه این فریضه الهی نباید سبب اجرا نشدن آن در جامعه شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه موضوعات غیراخلاقی ریشه در مسائل فرهنگی و شیوه‌های جنگ نرم دارد، باید در این زمینه اطلاع‌رسانی فرهنگی و اجتماعی شود که این اطلاع‌رسانی به شیوه صحیح در قالب اقدام فرهنگی در برخورد با مسائل غیراخلاقی انجام می‌شود.

صادقی‌نیارکی افزود: خانواده‌ها، آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها نقش به‌سزایی در اطلاع‌رسانی فرهنگی و اجتماعی به منظور کاهش مسائل غیراخلاقی دارند.

وی تصریح کرد: پلیس نیز در اقدام فرهنگی به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از مسائل غیراخلاقی، وظایف و اقدامات خود را در قالب گشت‌ارشاد انجام می‌دهد.

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی و زشتی‌ها و پلیدی‌ها با تبدیل شدن تذکر لسانی و آگاه‌سازی عمومی به عنوان یک فرهنگ کاهش‌ می‌یابد که مسئولان دستگاه‌های اجرایی نیز باید با همین رویکرد اقدامات و وظایف خود را انجام دهند.

وی تصریح کرد: کار فرهنگی ضمن کاهش پلیدی‌ها در جامعه سبب گسترش فریضه الهی امربه‌معروف می‌شود که در بعضی موارد حضور پلیس غیرقابل اجتناب است که در این موارد اقدام قانونی و جدی پلیس با حمایت دستگاه قضایی انجام می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =