لایحه سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی از اتاق فکر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارائه شود

سلمان روحی در جلسه هماهنگی و جمع‌بندی گزارش عملکرد سال ۹۴ و ابلاغ برنامه‌های سال ۹۵ ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در اداره اوقاف برگزار شد،اظهار کرد: امربه معروف و نهی از منکر یک معنای کامل و جامع بوده و تمام حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و… را زیر پوشش خود قرار می‌دهد.

وی با تأکید بر پرداختن به جزئیات امر به معروف و نهی از منکر افزود: در مباحث امر به معروف و نهی از منکر کوچکترین مباحث و فعالیت از جایگاه و ارزش خاصی برخوردار است.

معاون تشکل‌های مردمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به ضرورت مجلس برای ارائه لایحه طرح جامع سبک زندگی ایرانی ‌ـ اسلامی بیان کرد: در شرایط کنونی جامعه ما روز به روز از سبک زندگی اسلام فاصله می گیریم که این امر ما را به مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این عرصه باید بیش از پیش فعال شوند، عنوان کرد: در این راستا باید سعی کنیم تا لایحه سبک زندگی ایرانی اسلامی را از اتاق فکر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارائه دهیم.

روحی با اعلام اینکه ما در داخل کشور در زمینه کارهای دسته جمعی اداری عملکرد ضعیفی داریم، اعلام کرد: روحیه کار جمعی در بخش مردمی شامل برگزاری مراسمات و مناسبت‌های مردمی عملکرد مطلوبی داریم اما این روحیه در بخش اداری بسیار ضعیف است.

وی در ادامه بیان کرد: بومی‌سازی برنامه‌های فرهنگی باعث اثرگذاری هرچه بیشتر آن ها در سطح جامعه خواهد شد که در این راستا ستاد باید هم برنامه‌های فرهنگی بومی خاصی را ارائه و پیشنهاد دهد و هم برنامه‌های ابلاغی کشور را نیز بومی‌سازی کرده و در استان اجرایی کند.

معاون تشکل‌های مردمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: ما نباید منتظر باشیم تا دشمنان یک اقدام و هتک حرمت علیه مسلمانان انجام دهند و بعد ما آن را محکوم کنیم بلکه ما نیز باید برعلیه ایدئولوژی و تفکر غرب برنامه‌های مختلفی را طراحی و اجرا کنیم تا آنها به ما اعتراض کنند.

وی با اشاره به اینکه انتخاب شعارهای سال از سوی مقام معظم رهبری فقط مختص یک سال نیست، عنوان کرد: باید هرساله در کنار شعار جدید سال، آن شعارها نیز پیگیری شده و براساس آن حرکت کنیم.

روحی با اشاره به اینکه شعاری حرف زدن و گفتن امروزه به کار ملالت آوری شده است، بیان کرد: در اقدامات فرهنگی امروزه نیاز است که وارد حوزه عمل شویم و ۱۰ دردصد از فعالیت های را برای برنامه ریزی طراحی و تدوین برنامه های تعیین کرده و ۹۰ دردصد را برای اجرای و عملی کردن ان برنامه های بگذاریم در حالیکه این امر بالعکس شده است.

وی در پایان یادآور شد: امسال در تلاشیم تا شعار سال را با روحیه شاداب و انرزی خوبی پیگیری کنیم تا موجب رضایت مردم و مسئولان قرار گیریم.

خبرگزاری ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + نه =