بهره‌گیری از کار و سرمایه ایرانی مهم‌ترین شاخصه اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی‌ّ فقیه در استان مرکزی گفت: ارتقاء بهره‌وری کاری، توجه به تولید ملی و بهره‌گیری از کار و سرمایه ایرانی از مهم‌ترین شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌ نجف‌آبادی ظهر امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر فرمودند؛ یکی از راهکارهای مبارزه با فشارهای اقتصادیِ دشمنان، توجه به اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی است.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان تلاش داشتند ایران اسلامی را از نظر اقتصادی با مشکل مواجه کنند، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی موجب شد این توطئه دشمنان خنثی شده و آنان را پای میز مذاکره با ایران بنشاند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه تمام آحاد ملت باید دست به دست هم داده و با عمل، تحقق اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنند، بیان داشت: با شعار نمی‌توان به اقتصاد مقاومتی دست یافت، لازمه اقتصاد مقاومتی همدلی و هم سویی و همکاری دولت و مردم است.

دری‌نجف‌آبادی گفت: اقتصاد مقاومتی راهبردی کلان است که برای تحقق آن پیش نیازهایی چون حاکمیت انضباط مالی و برجسته سازی تعادل در مصرف ضروری است.

وی ارتقاء بهره‌وری، توجه به تولید ملی و بهره‌گیری از کار و سرمایه ایرانی را از مهم‌ترین شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است و می‌طلبد مسئولان با جدیت در این زمینه ورود کنند.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی در سایه بالندگی صنایع، تولید با کیفیت، انبوه و ارزان قیمت، توسعه صادرات و اصلاح الگوی مصرف دست یافتنی است، بیان کرد: ایران برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی چاره‌ای جز تحقق اقتصاد مقاومتی ندارد.

خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =