اقتصاد مقاومتی حفظ عزت کشور است / حفظ عزت اساسی ترین موضوع است

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه قم گفت: عزت ما اساسی ترین چیزی است که باید حفظ کنیم و اقتصاد مقاومتی برای حفظ عزت ماست که باید به آن پایبند بوده و اجرایی کنیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله حائری شیرازی در دومین دوره سفیران آسمانی در قم طی سخنانی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: وقتی می گوییم اقتصاد مقاومتی حتما آغاز آن تعریف انسان است چرا که انسان باید آن را اجرایی کند.

وی گفت: قرآن و احکام الهی و روایات نیز بر این امر تاکید دارند و باید هر چه می توانیم در گسترش اقتصاد مقاومتی و اجرایی کردن آن بکوشیم.

استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: همه چیز در انسان است و انسان وجودش وسعت دارد، اقتصاد در اسلام یعنی روش مدیریت امور مادی برای اینکه مسائل معنوی از آن حاصل شود.

آیت الله حائری شیرازی گفت: اقتصاد اسلامی یعنی اینکه امکانات مادی را چگونه به کار ببریم که نتیجه آن برای ما دوستی خداوند، رحمت رحیمیه خداوند و همچنین رضایت خداوند را داشته باشد.

وی گفت: در اقتصاد مقاومتی اول اسلامی بودن آن را می خواهیم و باید این اقتصاد اسلامی در چهره اقتصاد مقاومتی تعریف شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به تحریم های دشمن گفت: این تحریم ها برای تسلیم ماست و از اهرم اقتصاد برای نتیجه گیری سیاسی اقدام می کنند، اگر در اقتصاد مقاومت کردیم آن وقت می توانیم در سیاست هم مقاومت کنیم.

آیت الله حائری شیرازی بیان داشت: ما اقتصادی می خواهیم که این اقتصاد خط شکن باشد، یکی از این خط شکن ها پول ملی است که این پول ما باید اینقدر ارزش داشته باشد که بتوانیم با دنیا معامله کنیم.

وی گفت: در برجام برای از بین بردن تحریم توافقاتی کردند اما در عمل خیر و این علامت ناسازگاری آنهاست ولی ما کشوری مقاوم هستیم و در برابر همه مسائل ایستادگی می کنیم.

استاد حوزه علمیه قم افزود: عزت ما اساسی ترین چیزی است که باید حفظ کنیم و اقتصاد مقاومتی برای حفظ عزت ماست که باید به آن پایبند بوده و اجرایی کنیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =