حضور ۱۵۰۰ نفر درطرح طلایه‌داران امربه معروف ونهی ازمنکر استان مرکزی

اراک- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از ساماندهی بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر در سطح استان مرکزی برای اجرای طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.
حجت الاسلام صفر قربانپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این یک هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۱۵۰ گروه ۱۰نفره در شهرستان های استان ساماندهی شده اند تا دوره آموزشی لازم را در این زمینه بگذرانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: از میان ۱۵۰ گروه ساماندهی شده در سطح استان، ۸۸ گروه مربوط به برادران و ۶۲ گروه نیز خواهران هستند.

حجت الاسلام قربانپور تصریح کرد: در حال حاضر ۲۲ گروه طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در اراک، ۲۱ گروه در فراهان، ۱۸ گروه در ساوه، ۱۷ گروه در خنداب، ۱۴ گروه در کمیجان، ۱۲ گروه در زرندیه، ۱۰ گروه در محلات، ۱۰ گروه در دلیجان، ۸گروه در آشتیان، ۷ گروه در تفرش، ۷گروه در شازند و ۴گروه نیز در خمین ساماندهی شده اند.

وی بیان کرد: این گروه ها پس از گذراندن یک دوره آموزشی به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر در سراسر استان فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: مومنان در هر نقطه ای از عالم موظفند جامعه را به سمت نیکی حرکت دهند و با نهی ازمنکر همه را از بدی ها، پستی ها و پلشتی ها دور بدارند.

قربانپور افزود: بی تفاوتی در برابر این فریضه مشکلات و معضلاتی را برای جامعه در پی دارد، اشاعه بی حجابی، منکرات شبکه های اجتماعی، تحریف در عزاداری ها و هنجار شکنی در سطح جامعه، نشان از ضرورت اجرای این فریضه است.

وی تاکید کرد: عملیاتی کردن طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر زمینه ساز گسترش معروف و برچیده شدن منکرات در جامعه می شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یازده =