ضرورت احترام به شخصیت افراد در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر

معاون و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت راه و شهرسازی در نخستین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی کشور بر اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی در اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر اهمیت دارد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نخستین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی کشور امروز ۱۴ اردیبهشت ماه در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی با حضور سیدسعید سیدعلائی معاون مدیریت و توسعه منابع و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت راه و شهرسازی، حجت الاسلام و المسلمین نیسی دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت راه و شهرسازی، سید مهدی هاشمیان معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار شد.
در این جلسه که با قرائت قرآن و مداحی نیز همراه بود سیدسعید سیدعلایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی گفت: مجموعه وزارت راه و شهرسازی در خدمت‌رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف حمل و نقل، مسکن، شهرسازی و شهرهای‌جدید در اغلب سازمان‌ها و شرکت‌هایی که دارد و ۳۵ اداره کل تابعه مشغول خدمت‌رسانی است که ما در وزارت راه و شهرسازی این افتخار را داریم که در خدمت مردم کشور عزیزمان باشیم.
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت راه و شهرسازی با اشاره به سوره‌ها و احادیث مختلفی که در آنها امر به معروف و نهی از منکر سفارش شده است گفت: عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بهترین نشانه اهتمام فرد به امور مردم و توجه به مسائل مهم زندگی برادران دینی است. امر به معروف و نهی از منکر یعنی احساس مسئولیت کردن در مقابل ارشاد و یاری دیگران و سکوت نکردن در برابر اشتباه و گرفتاری هموطنانی که برادران و خواهران دینی ما هستند.
وی ادامه داد: دلیل اهمیت امر به معروف و نهی از منکر نقش اساسی آن در تحقق دیگر احکام دین است. همچنانکه مولای متقیان تاکید کرد که برپایی شریعت و نظام دین در امر به معروف و نهی از منکر است.
سیدعلایی تاکید کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر شایسته است به موقعیت اجتماعی مخاطب نیز توجه شود. چرا که در این صورت، نه تنها مخاطب را به لجاجت و جبهه‌گیری وادار نمی‌کند بلکه مانند ابر بهاری قلب و جان او را پاک، امیدوار و هدفمند می‌سازد.
وی ضمن اظهار نگرانی از اجرای نادرست امر به معروف و نهی از منکر یادآور شد: باید مراقب باشیم تا در این مسیر گام‌های درستی برداریم. اعتقاد قلبی‌ام این است که اگر بتوانیم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، گام‌های فرهنگی برداریم هم در دنیا و هم در آخرت، عاقبت به خیر می‌شویم و امیدوارم با عنایت حق‌تعالی همه در این راه دشوار، موفق باشیم.
همچنین در این برنامه، هاشمیان معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز از زحمات وزارت راه و شهرسازی بویژه وزیر راه و شهرسازی و معاون مدیریت و توسعه منابع تشکر کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =