تأکید بر اجرایی شدن مقوله امر به معروف و نهی از منکر

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر انجام فعالیت هرچه بیشتر توسط هیئت‌های فرهنگی و مذهبی برای اجرایی شدن مقوله امر به معروف و نهی از منکر، در ادامه، فضاسازی مناسب مکان‌های برگزاری مراسم‌ مذهبی را از مسئولان برگزاری هیئات مذهبی خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی صبح امروز در جلسه هیأت امنای غدیر و مهدویت استان همدان با تأکید بر لزوم برگزاری پرشور و باشکوه مراسم اعیاد شعبانیه به ویژه عید شعبان اظهار کرد: غدیر و مهدویت جزو اصلی‌ترین اصول عقاید شیعه بوده و باید در ارتباط با معرفی و ترویج فرهنگ این دو گفتمان کار کرد.

وی اجرای جشن‌های غدیر و نیمه شعبان را مصداق بارز عقلانیت توأم با عرفان دانست و ادامه داد: با برگزاری این جشن‎ها نسبت به تعظیم شعائر الهی در جامعه اقدام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تعظیم شعائر دین را در نجات از بلواها و فتنه‎های آخرالزمان اثرگذار دانست و تأکید کرد: تعظیم شعائر الهی باید نمود عینی و بیرونی داشته باشد نه اینکه در پستوها و کنج خانه‎ها در این زمینه کار شود.

۱۰۰ حسینیه همدان تعطیل است/ برنامه‎های مهدویت در آنها برگزار شود

وی با تأکید بر اینکه جشن‌های دینی باید به خیابان‌ها کشیده شود، گفت: باید با برنامه‌ریزی‌ مناسب و دعوت از مداحان و سخنرانان برجسته و مجرب، زمینه جذب مردم به سوی جشن‎ها را فراهم کرد.

طه‌محمدی با تأکید بر انجام فعالیت هرچه بیشتر توسط هیئت‌های فرهنگی و مذهبی برای اجرایی شدن مقوله امر به معروف و نهی از منکر، در ادامه، فضاسازی مناسب مکان‌های برگزاری مراسم‌ مذهبی را از مسئولان برگزاری هیئات مذهبی خواستار شد.

این مسئول با بیان اینکه اگر به نحو احسن برای مسئله غدیر کار کرده بودیم، امروز جمعیت بسیاری از اهل تسنن، شیعه شده بودند، در ادامه بر لزوم ایجاد کانونی به منظور فعالیت تخصصی در بحث مهدویت تأکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه باید به شبهات مهدویت با استفاده از افراد متخصص پاسخ داده شود، در ادامه به جمع‌آوری سلسله روایاتی از اهل‌ بیت(ع) در خصوص مهدویت پرداخت و گفت: بسیاری از احادیث ناب در این زمینه وجود دارد که بدون استفاده مانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه حتماً نیازی به احداث مکانی برای گذران امور مهدویت نیست، گفت: اگر استاد متخصص و شاگرد عاشق وجود داشته باشد کارها به خوبی پیش خواهد رفت.

طه‌محمدی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ حسینیه همدان تعطیل است که می‌توان برنامه‎های مهدویت را در آنها برگزار کرد، تصریح کرد: امروز باید تربیت افرادی برای شناساندن مهدویت از حوزه‌های علمیه را در دستور کار قرار دهیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 2 =