توسعه امنیت اخلاقی با ترویج امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود

گروه ناجا – رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه راهکار توسعه امنیت اخلاقی تحقق امر به معروف و نهی از منکر است گفت: هدف اصلی انقلاب اسلامی اکمال مکارم است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، ” حجت الاسلام بهرامی” در بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان ، روسا ومدیران ناجا با تبریک ایام شعبانیه گفت: انشاء الله بتوانیم از فضلیت های این ماه مبارک بهره کافی ببریم.
وی در ادامه با بیان اینکه سعادت و رستگاری در تبعیت از دستورات الهی و دینی است افزود: فلسفه بعثت پیامبر(ص) اکمال مکارم اخلاقی بود.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه با بیان اینکه هدف اصلی انقلاب اسلامی نیز اکمال مکارم است گفت: باید در راستای ترویج ارزش های دینی و اخلاقی تلاش کنیم.
وی عنوان کرد: دولت اسلامی دولتی است که همه کارگزاران آن مومن، متدین ، عامل به اسلام باشند و مکارم اخلاقی را بر خود کامل کنند.
وی با بیان اینکه هدف دشمن، اسلام هراسی و شیعه هراسی است گفت: باید برای صیانت از ارزش های دینی و اسلامی برنامه های کاربردی داشته باشیم.
سخنان و فرمایشات معظم له یک مجموعه کامل برای ناجا
این مقام مسئول همچنین با اشاره به دیدار فرماندهان و مسئولان ارشد ناجا با مقام معظم رهبری عنوان کرد: سخنان و فرمایشات معظم له یک مجموعه کامل برای ناجا است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه با اشاره به اقدامات این سازمان گفت: ترویج بصیرت ، مفاهیم قرآنی، دینی و آموزش احکام و مسائل شرعی از برنامه های جدی این سازمان است.
اتخاذ رویکرد نهضت حفظ قرآن در ناجا
حجت الاسلام بهرامی در ادامه با اشاره به اتخاذ رویکرد نهضت حفظ قرآن در ناجا مطرح کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار نفر حافظ قرآن داریم و این حافظان از یک جزء تا کل قرآن اقدام به حفظ کرده اند.
وی آشنایی با الفاظ قرآنی ، فهم قرآن و عمل به قرآن را از اهداف نهضت حفظ قرآن برشمرد.
امر به معروف و نهی از منکر ضمانت اجرایی اسلام
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا همچنین به برگزاری بیش از نه هزار جلسه برای کارکنان در راستای اجرای نهضت روشنگری اشاره کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر ضمانت اجرایی اسلام است و در این راستا همه باید به میدان بیایند.
راه اصلی ایجاد امنیت اخلاقی تحقق امر به معروف و نهی از منکر
حجت الاسلام بهرامی از آموزش ۱۱ هزار نفر به عنوان آمران معروف و ناهیان منکر خبر داد و افزود: راه اصلی ایجاد امنیت اخلاقی تحقق امر به معروف و نهی از منکر است.
این مقام مسئول همچنین رصد سخنرانی ها و تدابیر مقام معظم رهبری در راستای تعیین راهبردهای اساسی و بکارگیری آن در برنامه های ناجا خبر داد و گفت: تلاش مان رسیدن به تراز انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی مقتدر و توانمند بودن را از ویژگی های کارکنان ناجا عنوان کرد و گفت: اقتدار به معنای ورزیدگی جسمانی و روحی است و ریشه بسیاری از فضائل قوت روحی است.
تلاش نیروی انتظامی در ایجاد عدالت اجتماعی و گسترش آن
وی با تأکید بر لزوم برخورد مقتدرانه با هنجارشکنان عنوان کرد: نیروی انتظامی باید در ایجاد عدالت اجتماعی و گسترش آن تلاش کند.
بصیرت، دشمن شناسی و دشمن ستیزی از شاخصه های کارکنان ناجا
این مقام مسئول بصیرت، دشمن شناسی و دشمن ستیزی را از شاخصه های کارکنان ناجا معرفی کرد و افزود: ولایت مداری باید محور فعالیت های ما باشد.
سرمایه عظیم ناجا، رضایت و پشتیبانی مردم
وی بر لزوم تقویت روحیه جهادی و انقلابی تأکید کرد و افزود : رضایت و پشتیبانی مردم سرمایه عظیم ناجا است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =