حضور ستاد امر به‌ معروف در سواحل دریا ضروری است

یونسی حضور ستاد امر به‌معروف را برای امسال در سواحل دریا ضروری دانست و بیان کرد: برای رعایت مؤلفه‌های دینی و اخلاقی، فعالیت این قشر می‌تواند موثر بوده و همچنین اجرای ۱۷ طرح فرهنگی در سواحل نیز از دیگر کارهایی است که همانند سال‌های قبل می‌تواند، اثر گذار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، علیرضا یونسی امشب در جلسه کمیته طرح سالم‌سازی دریای استان مازندران که به‌میزبانی فرماندار چالوس برگزار شد، با تأکید بر کیفیت‌بخشی به حوزه نظارت در طرح‌‌های دریا اظهار کرد: امسال برای تحقق این امر طرح‌های خوبی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با انتقاد از مشکلات حوزه درمانی ویژه طرح‌های سالم‌سازی دریا خاطر‌نشان کرد: در بسیاری از موارد با وجود تلاش ناجیان غریق برای نجات جان غرقی‌ها، شاهد بودیم که این افراد تا رسیدن به مراکز درمانی جان خود را از دست می‌دادند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران کاهش آسیب‌پذیری مردم را مهم‌ترین اهداف مجریان طرح‌های دریا در سال‌های اخیر خواند و افزود: کاهش آسیب‌پذیری مردم در سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه آن ۶۳ درصد بود و در بازسازی سواحل کیفیت‌بخشی شد.

این مسئول، امنیت پایدار سواحل را از مهم‌ترین دلایل کاهش ضریب آسیب‌رسانی در سواحل برشمرد و بیان کرد: وقتی مردم ببینند که امنیت آنها با آمدن به این مناطق تأمین می‌شود، بدون شک رغبت حضور مسافر در استان مازندران و به تبع آن در سواحل دریای این استان زیاد می‌شود.

یونسی با اشاره به اینکه در صدد هستیم تا امنیت و مراقبت را در سواحل مردمی کنیم، تصریح کرد: ساماندهی طرح‌های سالم سازی دریا مانند حلقه گم‌شده‌ای بود که در سال‌های اخیر از روند رو به جلویی برخوردار شد.

وی از مسأله واگذاری امداد و نجات و مدیریت ناجیان غریق به هلال احمر در سال‌جاری خبر داد و اضافه کرد: هلال احمر تنها به دنبال کاهش شمار غرقی‌ها نیست بلکه توجه به کیفیت اجرای کار در طرح‌های دریا و کاهش آسیب‌پذیری مردم در صدر امور آن قرار دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اعلام اینکه امسال تعداد ۶ طرح به‌طرح‌های دریای سال قبل اضافه می‌شود، افزود: امسال تجهیزاتی برای سواحل مانند جت اسکی، قایق، سایه‌بان و … فراهم شد تا هم بهره‌برداری بهتری از سواحل صورت پذیرد و هم سبب نجات جان افراد در زمان بروز حوادث شود.

این مسئول با اشاره به وضعیت پرداخت حقوق ناجیان غریق نیز خاطر‌نشان کرد: مجموع اعتبارات استانی برای طرح‌های دریا دو میلیارد تومان بود که با این اعتبار کم تأمین حقوق این ناجیان از بودجه استانی انجام گرفت.

یونسی أخذ عوارض از شهرک‌ها را بر اساس ضوابط قانونی از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه سواحل خواند و اظهار کرد: دستورالعمل اجرای این طرح تدوین شد و قرار است در سه شهرستانی که قابلیت اجرایی دارد به‌صورت پایلوت انجام بگیرد.

وی حضور ستاد امر به‌معروف را برای امسال در سواحل دریا ضروری دانست و بیان کرد: برای رعایت مؤلفه‌های دینی و اخلاقی، فعالیت این قشر می‌تواند موثر بوده و همچنین اجرای ۱۷ طرح فرهنگی در سواحل نیز از دیگر کارهایی است که همانند سال‌های قبل می‌تواند، اثرگذار شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تأکید بر اینکه اجرای طرح بسته‌های فرهنگی امسال نیز باید با کیفیت و غنای بیشتری اجرا شود، گفت: در زمینه اجرای طرح‌های فرهنگی تعداد ۱۷ طرح به سپاه واگذار شد و آمادگی افزایش این طرح‌ها در سال‌جاری نیز وجود دارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هفت =