۳۲ برنامه فرهنگی به منظور ترویج فریضه نماز در همدان برگزار می شود

رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: در سال جاری ۳۲ برنامه فرهنگی به منظور ترویج فریضه نماز در همدان برگزار می شود که هر یک از این برنامه ها دارای گستره فرهنگی بسیار بزرگی است.

همدان – ایرنا – حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم در جمع خبرنگاران افزود: برای تغییر نگرش و ارزش های متعالی در جامعه همه مسئولیت دارند و کسی نمی تواند خود را از این مسئولیت پذیری دور کند.
وی ادامه داد: افرادی که دغدغه دارند و برای رشد جامعه انگیزه دارند باید تلاش های خود را مضاعف کرده و تلاش خود را بر روی اصول متمرکز کنند چرا که در نظام اعتقاد اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد جامعه پویا و با نشاط هستیم.
وی افزود: باید شهروندی که با هنجارهای جامعه اسلامی خود را تطبیق می دهد تربیت کنیم چرا که تمام تعلیمات فرهنگی و دینی در این راستا خواهد بود.
وی اضافه کرد: اگر بحث امر به معروف در جامعه نهادینه شود در مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نیز نفوذ خواهد کرد که از رهگذر نماز به دنبال دستیابی به این هدف هستیم.
وی با بیان اینکه در فعالیت های دینی هیچ ابزار و وسیله ای را مطمئن تر از نماز نمی شناسیم ادامه داد: شاخص بعد از مسلمانی و اعتقاد به عمل، اعتقاد به نماز است.
حجت الاسلام حسنی حلم گفت: ما به دنبال این نیستیم که تنها افراد را نمازخوان کنیم بلکه تلاش می کنیم تا افراد در حین نماز خواندن، خود نیز نمازی شوند چرا که این مرتبه بالاتر از نماز خواندن است و اخلاق، رفتار ، کردار، معاشرت و عمل افراد رنگ نماز می گیرد.
وی اضافه کرد: برنامه های ستاد اقامه نماز در چهار محور قابل بحث است که شامل محور و برنامه های فرهنگی با برنامه های متنوع ، برنامه های آموزشی با فعالیت های متنوع و برنامه نماز یاوران تحت محور مشارکت ها است.
وی عنوان کرد: در برنامه های فرهنگی دارای فعالیت های متنوع هستیم که یکی از این ها جشنواره فیلمنامه نویسی است که یک برنامه کشوری بوده و فراخوان آن اعلام خواهد شد که افراد دارای صاحب اثر و خلاقیت می توانند در این برنامه حضور پیدا کنند .
وی با اشاره به برگزاری برنامه نشست های دانش آموزی در مدارس و نشست های دانشجویی در دانشگاه ها با موضوع پرسش و پاسخ و پاسخ به شبهات عنوان کرد: گفتمان خانواده بهشتی نیز برای اولیای دانش آموزان برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد:طرح سفیران صبح نیز در این راستا برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری اجلاس های استانی و شهرستانی در ایام نزدیک به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد و بیان کرد: دوره آموزشی توانمندسازی برای زوج های جوان و برای افرادی که در حال تشکیل خانواده هستند برای معرفت افزایی بیشتر و دوره آموزشی و مهارت افزایی برای معلمان پایه سوم مقطع اول ابتدایی مدارس دخترانه برای آشنایی بیشتر با نماز و جذب صحیح دانش آموزان اجرا می شود.
حسنی حلم با اشاره به برگزاری طرح ملی یاوران نماز ادامه داد: استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ترویج نماز در سپاه و بسیج ، اجرای طرح ملی مبین برای فعالسازی مدیران مدارس برای اقامه نماز و طرح ملی امین با استفاده از ظرفیت های معتمدین برای ترویج این امر مقدس از دیگر برنامه ها در دست اقدام در ستاد اقامه نماز است.
حسنی حلم اضافه کرد: سال گذشته همدان جزو شش استانی بود که در طرح نوروزی رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: نمازخانه های استان هنوز مطلوب نیست و امیدواریم بتوانیم خیران نمازخانه ساز را نیز برای ترمیم و یا احداث نماز خانه ها تشویق کنیم تا پس از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب حداقل دیگر این همه مشکل در نمازخانه ها نداشته باشیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =