اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در استان مرکزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بااشاره به ضرورت برخورد قاطع با بد‌حجابان دستگاه‌های اداری استان مرکزی گفت: مسئله حجاب در دستگاه‌ها و تشکیلات سازمانی باید رعایت شود و با بد‌حجابان دستگاه‌ها با قاطعیت و بدون تعارف برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور ظهر امروز در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب استان مرکزی با اشاره به مقررات حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران قوانین و ضوابط اجرایی بسیار خوبی را در احکام خود جای داده که اگر تمام امور براساس این قوانین و ضوابط اجرا شوند بخش اعظمی از مشکلات کشور کاهش می‌یابد.

وی افزود: تغییر باور مردم در مورد مسئله به خدمت‌گیری کارگران افغانی و فرهنگ‌سازی نسبت به استفاده از کارگران ایرانی امری ضروری است که باید در جامعه نهادینه شود، درصورت حاکم شدن این فرهنگ در جامعه بخشی از مشکلات اشتغال جوانان رفع می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: تا زمانی که مردم ایران نتوانند فرهنگ استفاده از کارگران ایرانی را در بین خود به اجرا بگذارند، نمی‌توانند برنامه جامع و کاربردی را برای مشکلات داشته باشند چراکه با قوت گرفتن فعالیت‌های کارگران افغانی در ایران، آنها متقاضی جایگاه مذهبی و تغییر فرهنگ در سطح جامعه می‌شوند و این مسئله امری مهم است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

قربان‌پور خاطرنشان کرد: مسئولان ذیربط باید به‌دنبال تفکیک تبعه مجاز و غیرمجاز از یکدیگر باشند و عملیات برخورد و فرهنگ‌سازی با تبعه‌ای که به‌صورت مجاز در ایران زندگی می‌کند باید با جدیت همراه باشد و برای حضور اتباع غیرمجاز نیز گروه‌های عملیات فرهنگی را مبنی بر تغییر نگرش مردم و ممنوعیت کامل از حضور افغانی را در افکار عمومی تبلیغ کنیم.

وی با اشاره به اهمیت حجاب در جامعه گفت: مسئله عفاف و حجاب در جامعه امروز به یک دغدغه‌ برای مردم تبدیل شده است که برای رفع این دغدغه باید تدابیر مناسبی اندیشیده شود، مسئله حجاب در دستگاه‌ها و تشکیلات سازمانی نیز باید رعایت شود و با بد‌حجابان دستگاه‌ها با قاطعیت و بدون تعارف برخورد شود.

عضو معاونت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بیان داشت: آیین‌نامه‌های ابلاغی از سوی تشکیلات اصلی باید در دستگاه‌های دارای مجوز و تشکیلات ساختاری و سازمانی مانند داروخانه‌ها، شرکت‌های بیمه وغیره به‌صورت کامل اجرا شود و در آن اختلال ایجاد نشود.

قربان‌پور عنوان کرد: یکی از عواملی که سبب بدحجابی کارکنان تشکیلات و سازمان‌ها می‌شود، کاهلی و سستی متصدیان امر است چراکه اگر مراجع ذی‌صلاح به کارکنان بدحجاب تذکر جدی دهند، آنها نمی‌توانند از دستور مافوق تخطی کنند.

وی ادامه داد: یکی از موارد که بر آن تأکید شده این است که بخش تشکیلاتی ضوابط مدون را سخت‌گیرانه‌تر پیگیری کند، اما متأسفانه این فعالیت از سوی مدیران انجام نشده است که باید از این پس با قاطعیت بیشتری دنبال شود و قوانین اعمال شده در حوزه عفاف و حجاب باید به نحو احسن اجرایی شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: باتوجه به اینکه تمامی تشکیلات سازمانی دارای قانونی مدون در این حوزه هستند باید این قوانین مدون به‌صورت کامل و درست اجرا شود و عدم رعایت قوانین باید از سوی مسئولان تذکر داده شود.

قربان‌پور با اشاره به اهمیت رعایت حجاب در تشکیلات سازمانی گفت: مقوله عفاف و حجاب یکی از مباحث مهم و حساس در جوامع اسلامی محسوب می‌شود که این امر باید در به‌صورت جدی‌تر و با برنامه‌ای جدید دنبال شود چراکه حساسیت این موضوع تا حدی است که برای آن قانون مدون تصویب شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در استان گفت: اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر یکی از طرح‌های برنامه‌ریزی شده برای برخورد با منکر است که در آن ۱۵۰ گروه ۱۰ نفره به صورت تخصصی آموزش دیده و به صورت ساماندهی شده موارد منکری را به افراد تذکر می‌دهند.

عضو معاونت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خاطرنشان کرد: علاوه‌بر فرهنگ سازی مقوله امر به معروف و نهی از منکر نیز باید به طور جدی در دستور کار نظام قرار گیرد و همه برای رفع مشکل بد حجابی در جامعه بسیج شوند.

قربان‌پور بیان داشت: باتوجه به اهمیت مسئله امر به معروف و نهی از منکر، دستورالعمل‌های قانونی طراحی شده، و در مرحله اجرا توسط تیم‌های عملیاتی است، اما باید به این نکته باید توجه داشت که فعالیت در این حوزه به صبر و تحمل نیاز دارد و کاری نیست که با امروز و فردا به انجام برسد و تمام مردم در این زمینه باید خود را مسئول بدانند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =