امر به معروف و نهی از منکر سبب جامعه‌سازی می‌شود

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: این واجب الهی که بودنش کمرنگ‌تر از نماز‌ نیست سبب جامعه‌سازی می‌شود.به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان هرمزگان، به نقل از ستاد امر به معرف و نهی از منکر هرمزگان، حجت الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: قانون امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مهجور مانده است. باید در راستای اجرای این قانون در کشور تلاش شود.

وی، مردمی کردن فریضه واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر را از وظایف ستاد احیای امر به معروف دانست و بیان‌ کرد: متاسفانه این واجب الهی از سوی بسیاری از مردم نادیده گرفته شده و همانند دیگر واجبات به آن نمی‌پردازند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند مطالعه روش‌های رفتاری دانست و گفت: این واجب الهی که بودنش کمرنگ‌تر از نماز‌ نیست سبب جامعه‌سازی می‌شود.

حجت‌الاسلام تقوی‌ با اشاره به اقسام مختلف آزادی گفت: هیچ نظامی در دنیا به طور مطلق و کامل آزادی نداشته و رها کردن افراد به معنای آزادی نیست.

وی، امر به معروف را مدافع حقوق عموم مردم دانست و گفت: امر به معروف از حقوق مردم دفاع می‌کند و هر مسئولی باید در این راستا به سهم خود گام‌های موثری بردارد تا منکرات از جامعه رخت بربندد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با تاکید بر شناسایی افراد اصلح و رصد منکرات تصریح کرد: برای اجرای واقعی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه واجب الهی باید از نیروهای متخصص استفاده کرد.

حجت‌الاسلام تقوی در پایان، ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری، تربیت وجدان کاری، هدایت سرمایه به سمت تولید، تربیت و توجه به اصل بهره‌وری را از معروفات سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عنوان‌کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =