امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ عمومی شود

یزد – ایرنا – مسئول امور استانهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: ستاد در تلاش ۲۳ ساله خود به این نتیجه رسید که ترویج امر به معروف باید عمومی شود و در سطح مردم به صورت فرهنگ نهادینه شده در آید.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد حسین توانایی عصر دوشنبه در آیین معارفه دبیر جدید این ستاد در استان یزد به نامگذاری معاونت های ستاد طبق متن اصل هشتم قانون اساسی به نام های معاونت دولت بر مردم و معاونت مردم بر دولت و مردم اشاره کرد.
وی اظهار داشت: از این رو این ستاد دو برنامه تشکیل شوراهای امر به معروف در دستگاه ها و سازمان ها و طرح طلایه داران دربین مردم را برای ترویج تذکر لسانی تدوین نمود.
وی ابراز داشت : در طرح طلایه داران برای جلوگیری ا زسلیقه گرایی افراد در ابتدا آنها شناسایی و آموزش داده می شوند تا شرایط تذکر دادن را احراز کنند و قانون نیز از شهروندانی که درمقام امر به معروف مورد تعرض قرار می گیرند حمایت می کند.
آیت الله محمد رضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد هم با تاکید بر برنامه ریزی و آموزش برای آحاد جامعه برای پیشگیری ازآسیب های اجتماعی درخصوص شیوه اجرای دوفریضه الهی گفت: جوامعی که در برخوردهایشان شخصیت افراد را حفظ کنند، در آن دروغ و اهانت نباشد و احترام اشخاص نسبت به هم شکوفا باشد جوامعی موفق خواهند بود.
در این مراسم از زحمات علی اصغر دهقانی تقدیر و حجت الاسلام محمد فخر الدینی بعنوان دبیر این ستاد در استان یزد معرفی شد.
گزارش دیگری حاکیست نشست مشترک دبیران ومعاونان ستادهای امر به معروف ونهی ازمنکر استان یزد برگزار شد.
دراین نشست مشاور دبیر کل و مسئول امور استانهای ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر کشور به تشریح مهمترین برنامه های سال ۹۵ ستاد درحوزه مردمی پرداخت.
توانایی با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب درحرم رضوی به تشریح اهم برنامه های سال۹۵ پرداخت .
وی ابراز داشت: یکی ازمهمترین برنامه ها طرح طلایه داران بامحوریت نهادینه سازی تذکرلسانی در بین مردم و درحوزه دانش آموزی است .
وی تشکیل شورای امربه معروف در ادارات و سازمان ها را را منشا برکات فراوان درزمینه اشاعه خیرخواهی وسلامت اینگونه فضاها دانست.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هشت =