امر به معروف و نهی از منکر به سالم سازی جامعه کمک می کند

سمنان – مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به سالم سازی جامعه کمک می کند، گفت: این فریضه یکی از خصیصه های هر جامعه اسلامی است.به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا حدادیان صبح سه شنبه در نشستی با رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شاهرود در محل دفتر خود با اشاره به اهمیت امربه معروف ونهی از منکر افزود: این فریضه مهم از لوازم و واجبات اجتماع سالم و صالح است و گسترش آن مانع از نفوذ و تهاجم دشمنان خواهد شد.

وی با بیان اینکه امت اسلامی برای انجام معروفات و دوری از منکرات غیرت دینی دارد، گفت: در جامعه اسلامی تمامی اقشار جامعه در راستای اشاعه امر به معروف و نهی از منکر و تبدیل آن به فرهنگ تلاش مضاعف دارند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان عنوان کرد: گسترش معروفات در جامعه موجب رخت بستن تمامی ضد ارزش‌ها و ناهنجاری‌ها و منکرات خواهد شد.

حدادیان گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید سرلوحه کار ما قرار گیرد تا امکان ترویج این فریضه مهم در جامعه فراهم شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود کانون های فرهنگی هنری مساجد را ظرفیتی برای پویایی مساجد دانست و گفت: فعالیت های پویا، جذاب و نوآورانه بستر را برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد فراهم می کند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان گفت: کانون‌های فرهنگی هنری تأثیرات قابل‌توجهی در پرورش فکری و عقیدتی جوانان داشته و به عنوان یکی از قطب‌های مبارزه با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم محسوب می‌شود.

حدادیان ادامه داد: اقدامات فرهنگی یکی از رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد است که راهبرد جذب حداکثری داشته باشیم.

وی هدف از تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را بیش از هر چیز جذب کردن نسل جوان به حضور در مساجد عنوان کرد و افزود: مبارزه با تهاجم فرهنگی، ارتقای غنای فرهنگی و دینی مساجد و… از دیگر اهداف تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

حدادیان بر اهمیت برنامه ریزی در راستای بالابردن آمادگی مساجد برای حضور پرشورتر اقشار مختلف مردم و به ویژه جوانان در مساجد تاکید کرد وگفت: منظور از این آمادگی تنها آمادگی فیزیکی و تجهیز مساجد نیست، بلکه باید آمادگی فرهنگی مساجد را برای ترغیب مردم و به ویژه جوانان را برای حضور در مساجد بالا برد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان شاهرود نیز در این نشست گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با شرایط حساس و ویژه فرهنگی جامعه باید برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد تلاش کنند.

جان‌محمد خوب‌پور با اشاره به موضوع فرهنگ که یکی از مباحث بسیار مهم در جامعه است، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود برای پررنگ کردن فعالیت‌های فرهنگی هنری از همکاری و حمایت‌های لازم خود دریغ ندارد.

وی گفت: کانون های فرهنگی مساجد به عنوان یکی از تشکل های فعال فرهنگی کشور، تلفیقی از نسل اول و نسل های جدید انقلاب است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود افزود: اگر در راه ارتقاء فعالیت های کانون های فرهنگی گام برداریم، قطعا همراهی مردم با این کانون ها، بیش از پیش خواهد بود.

خوب پور ادامه داد: مردم همواره در راه اعتلای فرهنگ جامعه وعرصه های مختلف سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی گسترده و باشکوه حاضر شدند.

وی افزود: نسل جدید جوانان خوشبختانه نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی فعال و دغدغه مند است.

خوب پور حمایت معنوی و مادی هرچند اندک، همراهی، ایجاد انگیزه و حضور مسئولان دربرنامه ها را از جمله مطالبات جوانان درکانون های فرهنگی مساجد خواند و ادامه داد: حمایت حداقلی از موسسات فرهنگی و هنری، قرآن وعترت کانون های فرهنگی مساجد می تواند جامعه را به سوی اعتلای فرهنگی سوق دهد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =