تذکر و امر به معروف باید به فرهنگ تبدیل شود

فرمانده سپاه انصار الحسین همدان گفت: تذکر و امر به معروف باید به فرهنگ تبدیل شود ولی بنای عرف بر آن است که امر به معروف نیازمند حضور نیروی انتظامی است و این در حالی است که تذکر لسانی با موفقیت همراه است.به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در همدان، سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه انصار الحسین همدان، در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر که ظهر امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: سال گذشته قانون حمایت از آمران به معروف و دستورالعمل اجرایی آن تصویب شد.

وی افزود: بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب به تازگی امر به معروف و نهی از منکر در کشور نظام مند شده و لازم است که مسئولان توقعات متناسب با این مقوله داشته باشند.

ابوحمزه تصریح کرد: بحث نظارت و سرکشی ۹۰ مورد بوده است که از این میان تعداد شرکت کنندگان در این طرح ۲۵۴۰ و تعداد مبلغان در سطح استان ۱۴۷۰ نفر و ۱۷۰۰ سخنرانی برای مردم انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای تذکر لسانی به همراه کارت هدیه، ۲۳۰۰۰ مورد در استان بوده است و از دیگر موارد مهم، می توان به برگزاری دوره فقه برای اصناف همدان اشاره کرد.

فرمانده سپاه انصار الحسین همدان افزود: ۴۷۲ تیم اجرای عملیات تذکر لسانی که ۱۷۰ تیم از آن، در بخش خواهران و ما بقی در بخش برادران بوده مجموعا ۳۴۰۰ تذکر لسانی داشته اند که در این زمینه با موفقیت و تأثیرپذیری افراد توأم بوده است.

وی ادامه داد: تذکر و امر به معروف باید به فرهنگ تبدیل شود ولی بنای عرف بر آن است که امر به معروف نیازمند حضور نیروی انتظامی است و این در حالی است که تذکر لسانی با موفقیت همراه است.

وی در پایان تصریح کرد: متاسفانه در بحث امر به معروف و نهی از منکر کم کاری صورت می گیرد و بسیاری از متولیان امر، وظیفه خود را انجام نمی دهند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 7 =