جشنواره تئاتر خیابانی و نمایش نامه نویسی قرآن و عترت در کرمانشاه آغاز به کار کرد

همزمان با هفته قرآن و عترت در استان کرمانشاه، جشنواره تئاتر خیابانی و نمایش نامه نویسی قرآن و عترت دیروز (۲۰ اردیبهشت) در محل مجتمع فرهنگی هنری انتظار کرمانشاه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، همزمان با هفته قرآن و عترت در استان کرمانشاه، جشنواره تئاتر خیابانی و نمایش نامه نویسی قرآن و عترت توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان دیروز (۲۰ اردیبهشت) در محل مجتمع فرهنگی هنری انتظار کرمانشاه آغاز شد.

برگزاری جشنواره در قالب داستان های قرآن و عترت، اقتباس از داستان های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام(صل الله علیه و آله و سلم )، زندگی و سیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن، زندگی و سیره معصومین(علیها السلام) و دیگر شخصیت های قرآنی، تحلیل های قرآن و عترت، مضامین و معارف دینی و قرآنی، کانون خانواده، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر، راستگویی، مثبت اندیشی، صلح و دوستی، مهربانی، ظلم ستیزی، اسلام شناسی، فرهنگ ایثار و شهادت، حقوق همسایه و قانون است.

در مراسم افتتاحیه هفته قرآن و عترت کرمانشاه(۱۸ اردیبهشت) اجرای اول نمایش خیابانی «گوهر شاد» به نویسندگی و کارگردانی وحید خسروی در محل مجتمع فرهنگی هنری انتظار برگزار شد و اجرای دوم نمایش خیابانی در این روز نمایش «فصل خواندن» به نویسندگی مهدی ثابت پی و کارگردانی سید مجید میر حسینی در بوستان ها، دانشگاه ها و مدارس سطح استان به اجرا درآمد.

اجرای نمایش خیابانی «وصیت پدر» به کارگردانی و نویسندگی علی چناری از شهرستان هرسین و «فصل خواندن» به نویسندگی مهدی ثابت پی و کارگردانی سید مجید میر حسینی در پارت اول و در محل تالار انتظار شهر کرمانشاه اجرا شد و اجرای دوم در بوستان ها، دانشگاه ها و مدارس سطح استان به نمایش خیابانی «اسوه» به نویسندگی و کارگردانی عباس درکه تعلق داشت.

بر اساس این گزارش،دیروز (۲۰ اردیبهشت ماه) نمایش «دعوت» به نویسندگی بهاره سعیدی پناه و کارگردانی حسین نادری و همچنین نمایش اسوه به نویسندگی و کارگردانی عباس درکه برای علاقه مندان در مجتمع فرهنگی هنری انتظار شهر کرمانشاه اجرا می شود و «صورت خونین شیرین» به نویسندگی و کارگردانی فاطمه مهدی آبادی در بوستان ها، دانشگاه ها و مدارس سطح استان به اجرا درمی آید.

نمایش خیابانی «مقصر کیه» به نویسندگی و کارگردانی سحر جعفری از شهرستان صحنه و همچنین نمایش «صورت خونین شیرین» به نویسندگی و کارگردانی فاطمه مهدی آبادی، نمایش «روایت» به نویسندگی سحر جعفری و کارگردانی مازیار اسدزاده و نمایش «دعوت» به نویسندگی بهاره سعیدی پناه و کارگردانی حسین نادری امروز (۲۱ اردیبهشت) در تالار انتظار شهر کرمانشاه از ساعت ۱۷ بعد از ظهر برای علاقه مندان اجرا می شود.

اجرای نمایش خیابانی «مقصر کیه» به نویسندگی و کارگردانی سحر جعفری از شهرستان صحنه روز چهارشنبه (۲۱ اردیبهشت) در محل تالار انتظار برای علاقه مندان اجرا می شود و نمایش «گوهر شاد» به نویسندگی و کارگردانی وحید خسروی و نمایش «وصیت پدر» به کارگردانی و نویسندگی علی چناری از شهرستان هرسین نیز در بوستان ها، دانشگاه ها و مدارس سطح استان به اجرا درمی آید.

در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی و نمایش نامه نویسی قرآن و عترت که در تاریخ ۲۳ اردیبهشت برگزار می شود نمایش «روایت» به نویسندگی سحر جعفری و کارگردانی مازیار اسد زاده اجرا می شود و در این مراسم از ۶ نمایشنامه برتر و نفرات اول تا سوم بخش نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در دو بخش مردان و بانوان تجلیل به عمل می آید.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =