ساماندهی جامعه اسلامی با اجرای امربه معروف و نهی از منکر

دبیر ستاد امر به ‌معروف و نهی‌ از منکر هرمزگان گفت: ساماندهی جامعه اسلامی با اجرای امر به معروف و نهی از منکر میسر می‌شود.به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان هرمزگان، حجت‌الاسلام شکرالله زندوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان دیروز، ۳ اردیبهشت در جمع دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان با تاکید بر اینکه ساماندهی جامعه اسلامی با اجرای این ۲فریضه محقق می‌شود اظهار کرد: اهمیت امر به‌ معروف و نهی ‌از منکر بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

وی با اشاره به نقش عموم مردم در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیان‌ کرد: در یک ستاد امر به ‌معروف و نهی ‌از منکر پنج تا هفت نفر وظیفه نهادینه کردن این دو فریضه الهی را بر عهده دارند اما تذکر لسانی یک وظیفه همگانی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، از ثبت بیش از ۱۳۰ شورای امر به ‌‎معروف و نهی ‌از منکر در کارخانجات، ادارات، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌‌ها، شرکت‌ها و دیگر سازمان‌های استان خبر داد.

زندوی‌ بر فعال‌تر شدن شوراهای امر به ‌معروف و نهی ‌از منکر در ادارات و کارخانجات گفت: اگر این دو فریضه در اداره‌ها و سازمان‌ها اجرا نشود نباید انتظار پیشرفت در سالم‌سازی بیشتر جامعه را داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه والای امربه معروف و نهی از منکر در اسلام گفت: به دلیل تداوم، بقا و انجام، همه اعمال دینی و عبادی ما بستگی به اجرای صحیح این دو مهم در جامعه است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، با تاکید بر اینکه مشکلات جامعه در سایه این ۲ فریضه الهی مرتفع می شود بیان‌کرد: در اجرای صحیح قانون امر به معروف و نهی از منکر نباید بی‌تفاوت بود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =