ستاد امر به معروف محیطی امن در نمایشگاه کتاب ایجاد کرده است

افراد فقط اجازه تذکر لسانی دارند و هیچ برخورد فیزیکی در شرح وظایف این ستاد تعریف نشده است.حسین خدابخش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: این ستاد امسال برای چهارمین بار در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارد، اعضای آن منتخبین مومن و انقلابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند که دوره های آموزشی درباره چگونگی امر به معروف و نهی از منکر و شرایط آن را طی کرده اند.
وی با بیان اینکه بیشتر این افراد دارای تحصیلات عالی هستند، اظهار کرد: حدود ۸۰ نفر عضو این ستاد هستند که شامل ۱۲ تیم پنج نفره و در هر تیم چهار مرد و یک زن به عنوان آمر به معروف و ناهی از منکر در همه سالن ها و غرفه های نمایشگاه حضور دارند.
معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: دلیل بیشتر بودن تعداد بانوان این است که مخاطبان ما بیشتر از این قشر هستند،
به گفته معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مخاطبان این ستاد غرفه داران، ناشران و بازدیدکنندگان نمایشگاه هستند.
خدابخش خاطرنشان کرد: این افراد فقط اجازه تذکر لسانی دارند و هیچ برخورد فیزیکی در شرح وظایف این ستاد تعریف نشده است.
وی تصریح کرد: در صورتی که موردی خلاف شئونات اسلامی و عفت عمومی مشاهده شود اعضای ستاد دوستانه با زبانی نیکو به آنها تذکر می دهند زیرا هدف ما سالم سازی و امنیت فضای نمایشگاه است.
این مقام مسوول ادامه داد: تذکرات شامل پوشش خانم ها و آقایان و همچنین مزاحمت های احتمالی است که چهره زشتی از نمایشگاه کتاب را به نمایش گذارد، هر چند کمبودها و محدودیت هایی که منجر به منکری می شود را به گوش مسئولان نمایشگاه می رسانیم تا استفاده بهتری از این فضای فرهنگی شود.
خدابخش گفت: آمار روزانه ارائه شده نشان از تاثیرگذاری این تذکرات دارد البته درصد بالایی از این اشتباهات و منکرات سهوی است.
به گفته وی، باید از این فضای فرهنگی استفاده کرد تا فریضه امر به معروف و نهی از منکر رواج یابد، زیرا این دو در جامعه بسیار کمرنگ شده و نیاز به احیا دارد.
معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حضور ستاد در چهار سال اخیر سبب شده نهادهایی که پیش از این به این عرصه ورود می کردند و باعث تنش و حتی درگیری فیزیکی می شدند حضوری کمرنگ داشته باشند، این نهادها به دلیل ناآشنایی به مسائلی ورود می کردند که جز بحث و درگیری نتیجه ای نداشت.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در شهر آفتاب برپا شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یک =