ستاد امر به معروف محیطی امن در نمایشگاه کتاب ایجاد کرده است

افراد فقط اجازه تذکر لسانی دارند و هیچ برخورد فیزیکی در شرح وظایف این ستاد تعریف نشده است.حسین خدابخش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: این ستاد امسال برای چهارمین بار در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارد، اعضای آن منتخبین مومن و انقلابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند که دوره های آموزشی درباره چگونگی امر به معروف و نهی از منکر و شرایط آن را طی کرده اند.
وی با بیان اینکه بیشتر این افراد دارای تحصیلات عالی هستند، اظهار کرد: حدود ۸۰ نفر عضو این ستاد هستند که شامل ۱۲ تیم پنج نفره و در هر تیم چهار مرد و یک زن به عنوان آمر به معروف و ناهی از منکر در همه سالن ها و غرفه های نمایشگاه حضور دارند.
معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: دلیل بیشتر بودن تعداد بانوان این است که مخاطبان ما بیشتر از این قشر هستند،
به گفته معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مخاطبان این ستاد غرفه داران، ناشران و بازدیدکنندگان نمایشگاه هستند.
خدابخش خاطرنشان کرد: این افراد فقط اجازه تذکر لسانی دارند و هیچ برخورد فیزیکی در شرح وظایف این ستاد تعریف نشده است.
وی تصریح کرد: در صورتی که موردی خلاف شئونات اسلامی و عفت عمومی مشاهده شود اعضای ستاد دوستانه با زبانی نیکو به آنها تذکر می دهند زیرا هدف ما سالم سازی و امنیت فضای نمایشگاه است.
این مقام مسوول ادامه داد: تذکرات شامل پوشش خانم ها و آقایان و همچنین مزاحمت های احتمالی است که چهره زشتی از نمایشگاه کتاب را به نمایش گذارد، هر چند کمبودها و محدودیت هایی که منجر به منکری می شود را به گوش مسئولان نمایشگاه می رسانیم تا استفاده بهتری از این فضای فرهنگی شود.
خدابخش گفت: آمار روزانه ارائه شده نشان از تاثیرگذاری این تذکرات دارد البته درصد بالایی از این اشتباهات و منکرات سهوی است.
به گفته وی، باید از این فضای فرهنگی استفاده کرد تا فریضه امر به معروف و نهی از منکر رواج یابد، زیرا این دو در جامعه بسیار کمرنگ شده و نیاز به احیا دارد.
معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حضور ستاد در چهار سال اخیر سبب شده نهادهایی که پیش از این به این عرصه ورود می کردند و باعث تنش و حتی درگیری فیزیکی می شدند حضوری کمرنگ داشته باشند، این نهادها به دلیل ناآشنایی به مسائلی ورود می کردند که جز بحث و درگیری نتیجه ای نداشت.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در شهر آفتاب برپا شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =