عدم پاسخگویی صحیح به ارباب رجوع در ادارات، منکر است / بیجار ستاد برتر استان کردستان

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان،از معرفی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار برای دومین سال متوالی بعنوان برترین ستاد احیای استان کردستان خبر داد.به گزارش کُردتودی،محمود الله مرادی صبح امروز در اولین جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار که با حضور اعضاء در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد،ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه،اظهار داشت: ثواب فرا گیر کردن امر به معروف و نهی از منکر با جهاد و شهادت در راه خدا برابری می کند.

وی افزود: بر اساس ارزیابی های بعمل آمده و کارهای انجام شده ،ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار برای دومین سال متوالی موفق به کسب عنوان نخست ستاد احیای در سطح استان شده است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید کسب این موفقیت بر اساس اقدامات انجام شده است،نه شعار،بیان داشت:پیگیری های رییس ستاد احیا در این شهرستان یکی از راه های موفقیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار است.

الله مرادی گفت: طبق انجام نظر سنجی بعمل آمده در بین بیش از ۱۴۰۰ نفر از جامعه آماری و طرح سوالات چالشی در خصوص ستاد احیا در بین اقشار مختلف ،آشنایی با اقدامات امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

فرهنگ تخلف نکردن را گسترش دهیم
وی خاطر نشان کرد: اشاعه کارهای خوب توسط خود اعضای ستاد در نهادها و ادارات موجب نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر می شود.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر تنها در حجاب خلاصه نمی شود،تصریح کرد: حجاب ریشه زن مومنه جهت حضور در جامعه اسلامی است ،اما مشکلات دیگری اجتماعی وجود دارد که باید جهت ریشه کنی آنها اقدامات موثری انجام شود.

الله مرادی بیان داشت: فقر،فساد و بیکاری ریشه تمامی مشکلات اجتماعی است.

وی از برگزاری کلاس توجیهی برای مدیران ادارات و مسئولان کارخانه ها جهت آشنایی کامل با قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سطح استان کردستان خبر داد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان از ارسال نامه ای جهت رعایت استفاده از امکانات بیت المال،صرفه جویی و جلوگیری از اسراف به فرمانداری های سراسر استان خبر داد.

الله مرادی با تاکید بر اینکه انجام اقدامات فرهنگی کار ساز تر از اقدامات سلبی جهت نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر می شود،گفت: از شناسایی ۵ معروف و ۵ منکر طبق ارائه فرم های نظر سنجی در بین ادارات استان کردستان خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: طبق نظر سنجی های بعمل آمده عدم جلب رضایت مراجعین بیشترین منکر در سطح ادارات استان کردستان است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تاکید کرد: مسئولین ادارات افرادی را برای شورای امر به معروف و نهی از منکر انتخاب کنند که خودشان زیر سوال نباشند.

الله مرادی از فعالیت بیش از ۳هزار شورای امر به معروف در مدارس ، ادارات ، روستاها،مدارس ،کارخانجات و هیئت های مذهبی استان کردستان خبر داد و عنوان داشت : تشکیل یاوران معروف و تذکر لسانی معهمترین راه مقابله با منکرات است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =