انتقاد به سخنان برخی مبنی بر اینکه امر به مروف و نهی از منکر یک امر شخصی است و نه اجتماعی

مسئول شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌رضوی با انتقاد از سخنان برخی مبنی بر اینکه امر به مروف و نهی از منکر یک امر شخصی است و نه اجتماعی، اظهار کرد: امام راحل با قرائتی متکی بر فرمایشات ائمه معتقد بودند ساختارهای اجتماعی باید اصلاح شود.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد ترابی در این نشست اظهار کرد: نگاه‌ها و تحلیل‌های مختلفی پیرامون انقلاب‌اسلامی و اسلام‌انقلابی وجود دارد اما عیان است که مبانی انقلاب اسلامی در انقلاب ایران وجود دارد.

استادیار گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه چیزی که ریشه در قرآن نداشته باشد جزو اندیشه‌های دینی است، تصریح کرد: آیه ۱۹ سوره انعام به برائت از شرک و مشرکان دعوت می‌کند، همچنین آیه ۹ سوره توبه و ۱۰۴ آل‌عمران بر مسئولیت‌پذیری اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر اشاره دارد، از این رو مبانی انقلاب جمهوری اسلامی ایران هم بر پایه همین آیات استوار است.

گروه «مذهبی‌های ولایتی» هیچ ربطی به ولایتمداران واقعی ندارد

مسئول شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌رضوی با تاکید بر پرهیز از افراطی‌گری تصریح کرد: متاسفانه در مشهد و برخی شهرستان‌ها گروهی تحت عنوان«مذهبی‌های ولایتی» وجود دارند که این گروه هیچ ربطی به ولایتمداران واقعی ندارد. این گروه یک مجموعه را تشکیل می‌دهند که شاید کوچک هم نباشند. این عده معتقدند حرکت امام‌حسین(علیه السلام) یک حرکت و مسئولیت فردی بوده و عصر کنونی عصر جهاد نیست، بلکه عصر تقیه است.

استادیار گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه قرآن کتاب تاریخ بشر است، افزود: قرآن در تمامی دوره‌ها مورد استناد است و آن طور نیست که مربوط به زمان و مکان خاصی باشد.

وی یادآور شد: غیرمذهبیون پیش از پیروزی انقلاب تمامی دانشگاه‌ها، مراکز علمی و اقتصادی را تسخیر کرده بودند و مذهبی‌ها از تمامی سمت‌ها رانده شده بودند.

مسئول شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌رضوی با انتقاد از سخنان برخی مبنی بر اینکه امر به مروف و نهی از منکر یک امر شخصی است و نه اجتماعی، اظهار کرد: امام راحل با قرائتی متکی بر فرمایشات ائمه(ع) معتقد بودند ساختارهای اجتماعی باید اصلاح شود.

جامعه بیش از پیش به وجود خانم‌های فرهیخته سرشناس نیاز دارد

وی یادآور شد: جامعه امروز بیش از پیش به وجود خانم‌های فرهیخته سرشناس نیاز دارد تا ۴۰ سال گذشته، چراکه در گذشته اکثر خانم‌ها خانه‌دار بودند و گفت‌و‌گو و تفکر کمتر بین آنان اتفاق می‌افتاد.

مسئول شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی ادامه داد: دانشجویان علوم قرآنی باید علاوه بر اطلاعات قرآنی به یک علم کاربردی اجتماعی همچون روان‌شناسی نیز مجهز باشند.

ترابی با بیان اینکه ناپایداری در ازدواج‌های دانشجویی کمتر از ۳ درصد است، افزود: ما از دو طریق ثبت‌احوال و به صورت رندمی به این نتیجه رسیدیم که ازدواج‌های دانشجویی از پایداری بیشتری برخوردار هستند.

استادیار گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مشاور خانم‌ها باید خانم باشد و علاوه بر اطلاعات تخصصی روان‌شناسی باید به اطلاعات قرآنی نیز مجهز باشد چراکه بدون هر یک از اطلاعات قرآنی و تخصصی حصول موفقیت امکان‌پذیر نیست.

مسئول شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی با اشاره به اینکه عدل اجتماعی مقدم بر عدل فردی است، اظهار کرد: برای مبارزه با فساد باید با ریشه‌های آن غلبه کرد.

وی با اشاره به اینکه جهاد در قرآن دارای منطق است، اظهار کرد: اگر منطق جهاد در قرآن مدنظر گرفته می‌شد داعش، گروه مجاهدین خلق و ضدانقلابیون به وجود نمی‌آمدند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + چهارده =