مهم‌ترین عبادات خدمت به هم‌نوع است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی به درجات و مراتب خدمت به هم‌نوع اشاره کرد و گفت: نفس خدمت به هم‌نوع درجاتی دارد که والاترین آن خدمتی است که توأم با جانفشانی و ایثارگری باشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری ۲۰ اردیبهشت همزمان با سومین روز از هفته هلال احمر در دیدار مدیران، کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی با وی با تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک هفته هلال احمر و تجلیل از خدمات اعضای هلال احمر اظهار داشت: در دین مقدس اسلام از جمله مهم‌ترین عبادات خدمت به هم‌نوع است و توصیه‌های فراوانی در این خصوص از طرف حضرات معصومین (علیهم‌السلام) شده است.

وی به درجات و مراتب خدمت به هم‌نوع اشاره کرد و افزود: خود نفس خدمت به هم‌نوع درجاتی دارد که والاترین آن خدمتی است که توام با جانفشانی و ایثارگری باشد که خدمات اعضای جمعیت هلال احمر مصداق بارز این نوع خدمت‌رسانی است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: اعضای هلال احمر در مواقعی که آسیبی متوجه جامعه می‌شود مانند حوادث طبیعی و غیرطبیعی با جان و دل وارد عمل شده و چه بسا به خاطر نجات جان مصدومی از حوادث، جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهند.

آیت الله مجتهدشبستری با مقایسه خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با خدمات صلیب سرخ کشورهای غربی گفت: علت اصلی موفقیت نجاتگران هلال احمر در امر کمک رسانی به حوادث، اراده منبعث از ایمان و اعتقاد قلبی نجاتگران است که در قالب فداکاری و استقامت بروز و ظهور می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی خطاب به امدادگران هلال احمر گفت: سعی کنید از این روحیه ایمان و تقوی بیش از پیش بهره‌مند شوید چرا که احساس مسئولیت، دلسوزی و ایثار و فداکاری از صفات بارز یک فرد مؤمن است و برابر فرمایش امام صادق‌(علیه السلام) ایمان همان اقدام عملی است.

آیت الله مجتهدشبستری خواستار عمل به شعار سال مقام معظم رهبری شد و خاطر نشان کرد: امدادگران هلال احمر و جهادکنندگان در راه خدا مصداق بارز اقدام و عمل بوده و با فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها به حرف‌ها و گفته‌ها جامه عمل می‌پوشانند.

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان اضافه کرد: هلال احمر، مرکزی معروف به خدمت به هم‌نوع است و محل تجلی عواطف مردم است عواطفی که آمیخته به آموزه‌های دینی بوده و از عموم مردم می‌خواهیم که با عضویت در این نهاد مردمی یار و یاور این مجموعه باشند.

در آغاز این دیدار مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان طی سخنانی گزارشی از اقدامات انجام یافته در هلال احمر را به سمع و نظر نماینده ولی‌فقیه در استان رساندند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =