در اجرای امنیت اخلاقی به دنبال کنترل هنجارشکنان هستیم نه مردم

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه کوچه، خیابان و معابر حریم خصوصی نیست، گفت: در بحث امنیت اخلاقی هدف ما کنترل مردم نیست بلکه مجرمان، قانون شکنان و هنجارشکنان را شامل می‌شود.به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا در دومین روز همایش سراسری فرماندهان، رؤسا و مدیران ناجا، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به اقدامات خوب در حوزه امنیت اخلاقی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید این موضوع را در جامعه نهادینه کنیم که کوچه، خیابان و معابر حریم خصوصی نیست؛ هیچ کشوری اجازه نمی دهد شهروندانش با ظاهر و پوشش زننده وارد معابر شوند.

در اجرای امنیت اخلاقی به دنبال کنترل هنجارشکنان هستیم نه مردم

مؤمنی یادآور شد: هنگام طرح موضوع امنیت اخلاقی برخی ضمن انتقاد و گلایه عنوان کردند «چرا مردم را کنترل می کنید؟» در حالی که موضوع ما کنترل مردم نیست بلکه مجرمان، قانون شکنان و هنجار شکنان را شامل می شود که باید این را نیز در جامعه نهادینه کنیم.

وی به اقدامات خوب و مؤثر پلیس امنیت در حوزه امنیت اجتماعی و اخلاقی اشاره کرد و افزود: با توجه به ظرافت هایی که در امنیت اخلاقی وجود دارد این حوزه نیاز به پیوست رسانه ای دارد؛ پیوست رسانه ای مناسب می تواند موجب هم افزایی شود.

جانشین فرمانده ناجا، حوزه های امنیت اجتماعی و اخلاقی و نیز طرح دریا را از اولویت های اول ناجا برشمرد.

وی ادامه داد: در بحث امنیت اخلاقی تنها پلیسِ امنیت، مسئول نیست بلکه همه بخش های مختلف ناجا باید در این زمینه بسیج شوند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به موضوع بحران اشاره کرد و گفت: بحران از جمله موضوعاتی است که تمام زحمات یک مجموعه را از بین برده و دستاوردها و نظم اجتماعی کشور را زیر سؤال می برد؛ اشراف اطلاعاتی، شناخت محیط و صحنه مهم ترین موضوع حل بحران است.

سردار مؤمنی در ادامه به فضای مجازی و تهدیدات این حوزه اشاره کرد و گفت: فضای سایبری بر زندگی، بی هویت کردن جوانان و تغییر هنجارهای اجتماعی اثر انکارناپذیری دارد.

جانشین فرمانده ناجا، تصریح کرد: فضای مجازی در ناآرامی ها به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل عمل می کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 6 =