تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تغییر نگاه مدیران است

فرماندار تاکستان گفت: لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی تغییر نگاه مدیران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، ایرج حیدری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین که صبح امروز در استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به فعال بودن این ستاد در شهرستان تاکستان اظهار کرد: فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این شهرستان در سه زمان کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت بوده است.

وی افزود: فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شهرستان تاکستان بر پایه محورهایی همچون تغییر فرهنگ کار، احیای کارکرد روستا به روستا و هر روستا یک محصول و هر خانه یک واحد تولیدی پایه‌ریزی شده است.

فرماندار تاکستان به ارائه گزارشی از مجموعه اقدامات انجام شده در این مجموعه پرداخت و اضافه کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شهرستان تاکستان برای رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده خود در احیای کارکرد روستاها به شناسایی ظرفیت‌ها، نیازسنجی آموزشی و ترویجی، ارتقای بهره‌وری منابع و نیز پیش‌بینی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و بومی در روستا پرداخته و در مرحله تکمیل برنامه‌های لازم است.

حیدری تصریح کرد: در راستای نیل به هدف اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ رایج به‌ کار گرفته شده در حوزه اشتغال دگرگون شود و در این زمینه نیز باید با بهره‌گیری از مدیریت چابک انقلابی به نبرد با قوانین دست و پاگیر اداری غیرضروری برای اعطای مجوزهای فعالیت به بنگاه‌های تولیدی پرداخت، ضمن اینکه باید بستر به‌کارگیری توانمندی‌ نیروهای کار فعال در دستگاه‌های اداری با ایجاد پویش فکری به منظور بروز کردن نوآوری و خلاقیت را ایجاد کرد.

وی در بخش دیگری با ارائه گزارش کار ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مجموعه مدیریتی خود خاطرنشان کرد: با شناسایی ظرفیت‌های هر روستا می‌توان با تمرکز بیشتری به تولید یک محصول و آن هم به عنوان فرآورده غالب پرداخت، چراکه این امر موجب بالا رفتن بازده تولید محصول می‌شود و برای روستاییان نیز مقرون به صرفه‌تر است و از پراکنده‌کاری زیان‌آور جلوگیری می‌کند.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شهرستان تاکستان گفت: تا آنجایی که ممکن است باید کارگاه‌های کوچک را تقویت کرده و بخشی از فعالیت‌های این کارگاه‌ها به منازل ارجاع داده شود؛ به عبارت دیگر باید خانه را به کارگاهی با کمترین هزینه و بیشترین بازده‌ کاری و محلی برای رونق اقتصادی افراد تبدیل کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =