جهرم الگوی امر به‌ معروف و نهی از منکر در فارس باشد

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر فارس گفت: جهرم به دلیل معروف بودن به دارالمؤمنین باید الگوی امر به‌ معروف و نهی از منکر در این استان باشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، سلیمان مهدوی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور امام‌جمعه جهرم، فرماندار ویژه این شهرستان و مسئولان ادارات و سازمان‌ها در سالن فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: امر به ‌معروف و نهی از منکر یک اصل در قانون اساسی است و برای آن در کشور ما قانون وجود دارد و برای گسترش این واجب در جامعه باید از ظرفیت قانونی درست استفاده شود.

دبیر (سان) استان فارس گفت: کار عملی امر به‌ معروف و نهی از منکر توسط ضابطان قضایی انجام می‌شود و بُعد عمومی آن را باید تمام آحاد جامعه بر خود تکلیف بدانند که اگر چنین شود، اجتماع از خطر انحراف دور خواهد شد.

مهدوی افزود: تذکر دادن در بحث امر به ‌معروف و نهی از منکر مهم است و اگر کم‌رنگ شود به جامعه اسلامی آسیب وارد می‌شود و داشتن نگاه اسلامی به مسائل، امروز یک معروف است که باید مدیران به سبب وظیفه‌ای که دارند آن را در جامعه گسترش دهند.

وی سکوت مردم در مقابل گناه را یک خطر بزرگ عنوان کرد و اظهار داشت: باید تمام ارگان‌ها و نهادها در بحث فرهنگ‌سازی اسلامی که بزرگ‌ترین معروف‌ها است، کمک کنند و بحث احیای این فریضه الهی در جامعه وظیفه همگان است و شهرداری‌ها و شوراها توجه ویژه‌ای در مورد آموزش به شهروندان را دنبال کنند.

به گزارش فارس، در پایان این جلسه طی حکمی از سوی آیت‌الله اسدالله ایمانی نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، آیت‌الله دژکام امام‌جمعه‌ جهرم به‌عنوان رئیس این ستاد، علیرضا صحرائیان فرماندار جهرم، قائم‌مقام ستاد و محمدصادق شادمند فرمانده‌ سپاه جهرم نیز به‌عنوان دبیر ستاد امر به ‌معروف در این شهرستان معرفی شدند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + ده =