مسئولان نسبت به احیای امر به معروف حساسیت بیشتری داشته باشند

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه مسئولان نسبت به احیای امر به معروف و نهی از منکر حساسیت بیشتری داشته باشند، گفت: روحانیون به احیای کامل ارزشهای دینی در جامعه بپردازند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در آیین تجلیل از روحانیون جانباز استان یزد با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: جامعه ما باید به گونه‌ای حساس شود که اگر جایی دید ضربه‌ای به دین وارد می‌شود، عکس‌العمل نشان دهد.

وی شخص مؤمن را کسی دانست که نسبت به دین خود و جامعه احساس وظیفه کند، افزود: چنین فردی دائم در تلاش است که مانع ابتلای انسانها به عذابهای قیامت در زمانی که پشیمانی سودی ندارد، شود.

امام جمعه یزد صداقت، نیت پاک، اصالت را از جمله لازمه‌های این کار دانست و گفت: نیت و قصد ما در زمینه نجات انسانها باید خدایی باشد چرا که ما راهی برای موفقیت غیر از مسیر خداوند نداریم.

ناصری گفت: مسئولان و به ویژه روحانیون باید این دغدغه را داشته باشند که ارزشهای دینی را همچون گذشته در جامعه احیاء کنند و نگذارند که ارزشهای دینی کم رنگ شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد احیای امر به معروف و نهی از منکر را یکی از لازمه‌های این موضوع دانست و خاطرنشان کرد: باید نسبت به احیای این دو فریضه مهم در جامعه که به وسیله آن می‌توان بسیاری از مشکلات را مرتفع کرد اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به خاطراتی از شهید محلاتی و امام خمینی(ره) در ارتباط با نیتهایشان در خدماتی که برای مردم ارائه می‌کردند، گفت: امام خمینی(ره) در تمام طول زندگی خود، تنها برای رضای خداوند کار کردند و هیچ نیت دیگری را به دل و ذهن خود راه ندادند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =