برقراری امنیت اجتماعی و اخلاقی مستلزم اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه تربت حیدریه گفت: یکی از معضلات اساسی کشور برقراری امنیت اخلاقی و اجتماعی است که ایجاد آن تنها با احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا عصمتی در خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از بالاترین فرائض دین اسلام است که همه کارگزاران امت اسلامی و مردم باید در قبال آن احساس مسئولیت شرعی و قانونی داشته باشند.

وی افزود: نباید در کشوری که ادعای اسلام اهل بیتی دارد بد حجاب و بی حجاب وجود داشته باشد و اشخاصی هم با سگ های خارجی در بازار و اماکن عمومی مشغول هرزه گری شوند، این با احکام و قوانین اسلامی مطابقت ندارد.

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی با انتقاد از اینکه برقراری امنیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه مغفول مانده، افزود: دستگاههای فرهنگی و حاکمیتی کشور به همراه سایر اقشار مختلف مردم با احساس تکلیف و زنده کردن فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر می توانند این امنیت را برای امت اسلامی برقرار کنند.

عصمتی امر به معروف و نهی از منکر را دارای ابعاد مختلف ذکر کرد و افزود: احیای این فریضه واجب الهی مراحل و شرایطی دارد که تذکر لسانی، دوری از رفاقت با منکر، وظیفه آحاد امت اسلامی و همچنین برخورد فیزیکی نیز بر عهده ماموران امنیت اجتماعی و اخلاقی است.

خطیب جمعه تربت حیدریه در ادامه از حضور باصلابت گردانهای بیت المقدس در رزمایش اقتدار بسیج تقدیر کرد و گفت: این رسالت بزرگی که امام راحل و رهبری معظم بر دوش امت اسلامی گذاشته باید در قالب بسیج مستضعفین و تفکر بسیج به آن جامعه عمل بپوشانیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نه =