رفع نشدن مشکل اشتغال و ازدواج جوانان جامعه را به فساد می‌کشاند

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر اینکه ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان یک واجب بزرگ برای مسؤولان است، گفت: اگر موضوع بیکاری، ازدواج و اعتیاد را در جامعه اصلاح نکنیم بدون شک جوانان ما به فساد می‌ افتند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مرکز استان که در محل مصلای امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، با تبریک به مناسبت ولادت حضرت علی‌اکبر (علیه السلام) و روز جوان، اظهار کرد: استفاده از بنر و پلاکارد برای گرامیداشت روز جوان دردی را دوا نمی‌کند بلکه لازم است اقدامات عملی در راستای رفع مشکلات موجود در این بخش صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان یک واجب بزرگ برای مسؤولان است، اضافه کرد: اگر موضوع بیکاری، ازدواج و اعتیاد را در جامعه اصلاح نکنیم بدون شک جوانان ما به فساد می‌ افتند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی تصریح کرد: در این راستا لازم است بانک‌ها با ارائه تسهیلات مناسب زمینه‌سازی کنند تا جوان مبتکر و خلاق با سرمایه مختصر خود بتواند برای خود و اطرافیانش ایجاد شغل کند.

وی خطاب به خانواده‌ها اظهار کرد: باید زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کنیم نه آنکه با مطرح کردن موارد سنگین، سبب شویم آن‌ها از ازدواج عقب‌نشینی کنند زیرا هنگامی که نشاط جوانی از دست برود فرد دچار انحراف می‌شود.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و خانواده‌ها بدانند این جوانان ذخیره کشور و آینده‌ساز مقدرات سیاسی و اقتصادی ایران اسلامی هستند، بر این اساس باید در تربیت صحیح آن‌ها بیش از پیش تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی همچنین با گرامیداشت سی‌ام اردیبهشت، روز ملی جمعیت، گفت: جمعیت جوان کشور طی چند سال آینده فروکش کرده و کاهش می‌یابد بنابراین باید از هم‌اکنون به فکر ازدیاد نسل باشیم.

وی با بیان اینکه باید خانواده‌ها تعداد فرزندان خود را افزایش دهند اضافه کرد: کشور برای مدیریت نیاز به نیروی جوان دارد و باید بسته‌های تشویقی برای افزایش فرزند در خانواده‌ها از سوی دولت و مسؤولان پیش‌بینی شود.

وی ادامه داد: افزایش افراد تحت تکفل از سوی بیمه، عدم اعزام یک برادر از سه برادر به سربازی و یا تأمین جهیزیه یک دختر در هر خانواده ازجمله اقداماتی است که می‌تواند مورد توجه دولت و مسؤولان قرار گیرد.

نیروی انتظامی در اجرای طرح امنیت اخلاقی از هیاهوی رسانه‌ها نترسد

رییس شورای استانی حوزه‌های علمیه خراسان شمالی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد، با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با فرماندهان نیروی انتظامی، گفت: باید نیروی انتظامی بر اساس عقل، منطق، عزم، اقتدار و عطوفت با مسائل اخلاقی و ناهنجاری‌های موجود در جامعه برخورد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی تصریح کرد: نیروی انتظامی نباید در اجرای طرح‌های خود در راستای حفظ حریم جامعه و مقابله با بدحجابی و هنجارشکنی‌ها از سروصداها و هیاهوی رسانه‌ها بترسد، بلکه لازم است با اقتدار و عزم جدی با متخلفان برخورد کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + چهار =