انتقاد از جمع آوری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در ورامین

اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ورامین از جمع آوری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از این شهرستان انتقاد کردند.به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر شهرستان ورامین شامگاه جمعه با حضور آیت الله سید مرتضی محمودی امام جمعه و نماینده ولی فقیه، جمعی از مسئولان و اعضای این ستاد برگزار شد.

آیت الله سید مرتضی محمودی در این جلسه با اشاره به اهمیت توجه به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از جمله موضوعاتی بوده که مورد تأکید قرآن کریم و ائمه معصومین قرار داشته است.

اجرای مصوبات ستاد احیای امر به معروف ضروری است

امام جمعه شهرستان ورامین افزود: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر از جمله ستادهای مهمی است که وظائف خطیری را بر عهده دارد و باید همه دستگاه های مسئول از ظرفیت های موجود برای اجرای مصوبات این ستاد استفاده ببرند.

وی ادامه داد: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین مصوباتی را داشته که باید با جدیت از سوی مسئولان و اعضای این ستاد پیگیری و اجرایی شود.

مردم به وظیفه دینی و شرعی خود در موضوع امر به معروف عمل کنند

حجت الاسلام سید محسن محمودی عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و امام جمعه موقت شهرستان ورامین نیز در این نشست اظهار داشت: شهرستان ورامین همواره پرچمدار دفاع از ارزش ها و اصول اسلامی و ارزشی بوده است.

وی افزود: امروز باید شهرستان ورامین در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر برای پاسداری از ارزش های جامعه پیشگام باشد و در این زمینه همه مسئولان و مردم وظیفه دارند.

محمودی ادامه داد: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر فقط دستگاه ها و ادارات مسئولیت ندارند، بلکه مردم نیز باید به وظیفه شرعی و دینی خود عمل کنند.

در ادامه جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین، هر یک از اعضای این ستاد نظرات و دیدگاه های خود را درباره مسایل فرهنگی و اجتماعی منطقه بیان داشتند.

مصوبه عفاف و حجاب در ادارات ورامین اجرایی شود

اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین در این جلسه با اشاره به تصویب مصوبه عفاف و حجاب در ادارات شهرستان، خواستار ابلاغ و پیگیری مجدانه این موضوع شدند.

همچنین در این جلسه، اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ورامین از جمع آوری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از ورامین انتقاد کرده و با توجه به وضعیت منطقه، خواستار احیای این شورا شدند.

اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ورامین همچنین در این جلسه با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اظهار داشتند که باید صنوف مختلف شهرستان نسبت به تحقق این موضوع تلاش های لازم را انجام دهند.

از انجمن های هنری شهرستان ورامین حمایت شود

همچنین اعضای ستاد احیای امر به معروف با اشاره به ظرفیت های موجود فرهنگی و هنری در شهرستان ورامین یادآور شدند که باید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از انجمن های هنری حمایت های لازم را انجام دهند.

نصب بنر به منظور فرهنگسازی موضوع امر به معروف و نهی از منکر توسط شهرداری در ورودی و خروجی شهر، توجه جدی تر دانشگاه ها به موضوع امر به معروف، احیای موضوع تذکر لسانی توسط سپاه و بسیج و فرهنگسازی این موضوع در میان مردم و نظارت جدی تر آموزش و پرورش بر روی مدارس از دیگر مصوبات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ورامین بود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 6 =