در باب ارشاد و حمایت از اعمال دینی خجالت معنا ندارد

حجت الاسلام قدرتی گفت: اولین اصل در قانون و میثاق های آن اصل آزادی است کسی منکر آن نیست، گاها خیلی ها برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر خجالت را بهانه می کنند، در حالیکه در باب ارشاد و حمایت از اعمال دینی خجالت معنا ندارد و باید در زمانی خجالت باشد که گناه وجود داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از ساجده، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با نگاهی به تاریخ قیام امام حسین(علیه السلام) و زینب کبری(سلام الله علیها) اظهار کرد: این دو  طلایه دار، امر به معروف و نهی از منکر را به عهده داشتند و قبول این وظایف همت عالی می طلبد،  با توجه به ارزش والایی که امر به معروف و نهی از منکر دارد باید با بصیرت و معرفت در این راه گام برداشت.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر با توجه به فرمایشات امام علی (علیه السلام) ستون اصلی دین هستند و متمرکز به یک بحث نمی شود ، فساد، دزدی، اخلاقیات زشت همه از منکرات هستند که در جامعه رو به افزایش است ، در حالی که همه تمرکز ها به بدحجابی های خیابان است.

وی اظهار کرد:  اصل بر پوشش است ما نباید دنبال این باشیم که در واقع منکرات الهی افشا شود، بهانه هایی که بعضی ها امروز برای ترک امر به معروف و نهی از منکر بیان می کنند این است که گناه دیگران به ما ربطی ندارد در حالیکه در منطق اسلام اگر ساکت بنشینی گناه است.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: اولین اصل در قانون و میثاق های آن اصل آزادی است کسی منکر آن نیست، گاها خیلی ها برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر خجالت را بهانه می کنند، در حالیکه در باب ارشاد و حمایت از اعمال دینی خجالت معنا ندارد و باید در زمانی خجالت باشد که گناه وجود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی ادامه داد: در این زمان فرقی بین دخترها و پسرها از لحاظ ظاهر احساس نمی شود ، از امر به معروف و نهی از منکر می ترسیم در حالی که کدامیک از ما تا به حال کوچکترین حرکتی انجام داده ایم. هر کسی که به ماموران امر به معروف و نهی از منکر در صورتی که بر اساس شرایط آن باشد تعرض کند دستگاه قضایی وظیفه دارد حمایت کند.

  رئیس کل دادگستری استان عنوان کرد: جلسات باید پیوسته باشد امروزه در کسب ها و کارهایمان گرفتار گناه شده ایم گرفتار گران فروشی شده ایم و باید جدی ورود پیدا کنیم در همه جا امر به معروف و نهی از منکر جواب می دهد، ما بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری باید در سال اقدام و عمل در باب امر به معروف و نهی از منکر طلایه داری اقدام و عمل باشیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =