در عرصه امر به معروف و نهی از منکر باید دلسوزانه وارد شد

استاندار سمنان در جلسه احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: در عرصه امر به معروف و نهی از منکر باید دلسوزانه واردشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج در سمنان،جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ، استاندار سمنان و جمعی از مدیران در دفتر امام جمعه برگزار شد .
در این جلسه آیت الله شاهچراغی امر به معروف و نهی از منکر را یک امر بسیار مهم برشمرد و افزود: این دو فرضیه مهم را نباید از هم جدا نمود.

ایشان در ادامه اذعان داشت : امر به معروف یک بار سنگینی است که باید دسته جمعی این بار سنگین را به دوش کشیده و جلو ببریم.

در ادامه استاندار سمنان گفت: خداوند این امکانات را در اختیار ما گذاشته تا با تلاش و دلسوزی جهت رفع گرفتاریهای جامعه قدم برداریم و به دست آوردن این توفیق جای شکرگذاری دارد زیرا ما قبل از انقلاب هیچ نقشی نداشیم .

وی افزود: استان در خیلی از ابعاد ریشه های خوب فرهنگی دارد و خیلی از پایلوت ها در استان در حال اجراست که برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت علمی و عملی وارد شویم.

ایشان در ادامه گفت: باید کار امر به معروف را با دلسوزی انجام داد و جهت اصلاح جامعه دنبال مچگیری نباشیم کمک و راهنمایی افراد با مچگیری فرق می کند در امر به معروف و نهی از منکر هدف دلسوزی وکمک و ارشاد افراد باید باشد.

دکتر خباز با اشاره به اینکه مؤمن آینه مؤمن است افزود: آینه از راه دلسوزی ، غرض و مرض عیب را می گوید باید در این زمینه بیان زیبا و شیوا داشت تا موثر واقع شود.

وی اذعان داشت: در این راه آموزش بسیار مناسب است باید هرفرد از زیر مجموعه خود شروع کند و اول بصورت تعریف باشد بعد مسائل و کاستی ها را به او تذکر دهد و آثار مثبت این کارها باید در جامعه دیده شود .

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =