جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی باید امر به معروف و نهی از منکر را در این فضا ترویج دهد

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی، گفت: جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی باید امر به معروف و نهی از منکر را در این فضا ترویج دهد.
به گزارش سراج۲۴ روح الله عباسپور، نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در خصوص وجود فرصت فضای مجازی، گفت: همانگونه که فضای مجازی می تواند به عنوان یک تهدید مطرح شود، همچنین این فضا می تواند به عنوان یک فرصت در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی تلقی شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدیدات فضای مجازی که خانواده ها را هدف گرفته است، اظهار داشت: این فضا همچنین می تواند در تخریب فضای گرم خانواده ها، تاثیر گذار باشد علاوه بر این به همین تناسب می تواند از این فضا استفاده کرد و در جهت حفظ ارزش های دینی – اسلامی و تحکیم بنیاد خانواده ها مثمر ثمر باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از افراد در جهت سو از این فضا استفاده می کنند و حرکت های منفی در این فضا دارند، استفاده از این ابزار در جهت صحیح توسط متدینین و بچه مذهبی ها از الزمات و ضروریات محسوب می شود.

وی با تاکید بر لزوم حضور متدینین در فضای مجازی در جهت مقابله با فساد، تصریح کرد: افراد مذهبی باید این فضا را به فضایی ارزشی در جهت ارشاد و هدایت مردم در راستای حفظ حاکمیت دینی و اعتقادی تبدیل کنند. آن ها همچنین باید از آسیب رساندن افراد مخرب در این فضا به جوانان جلوگیری نمایند.

عباسپور با یادآوری سخنان مقام معظم رهبری در این عرصه، اظهار داشت: این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی این مطلب را در بین روحانیون و علما تاکید کردند و این حرکت خودش می تواند یک جهاد باشد یعنی امروز که فضای مجازی به عنوان تهدید محسوب می شود ما باید در این زمینه شرایط دفاعی خوبی در مقابل هجمه های فرهنگی ، اجتماعی و جنگ نرم دشمن داشته باشیم.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی، افزود: در نتیجه اینجا ضرورت حضور جوانان انقلابی، حزب اللهی و متدین در فضای مجازی در جهت سالم سازی و جلوگیری از اشاعه تهاجم فرهنگی دشمن و تخریب فضای فرهنگی جامعه، بیش از گذشته احساس می شود.

وی با بیان اینکه این آسیب ها می تواند برای جامعه مخرب باشد، گفت: همانطور که استحضار دارید اگر از این آسیب ها جلوگیری نشود و با آن ها مقابله نشود، می تواند آسیب های جدی به جامعه وارد کند.

وی با تاکید بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی، اظهار داشت: جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی باید امر به معروف و نهی از منکر را در این فضا ترویج دهد. ما در فضای مجازی نیز باید از امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم و هر گام مثبتی که می توانیم را باید در راستای سالم سازی فضای مجازی و مقابله با اشاعه دهندگان منکر انجام داد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =