اعضای شوراهای امر به معروف باید نماد آمر به معروف باشند

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: کسانی که به عنوان اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات معرفی می شوند باید خود آنها نماد آمر به معروف باشند.

به گزارش کرددانش،محمود الله‌مرادی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سنندج که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر امر الهی و واجب بر هر مسلمان است لذا می‌طلبد که همه ما به عنوان مسلمان در راستای عمل به این دو فریضه الهی تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ستاد کردستان براساس آنچه که به عنوان وظیفه به وی محول شده است، اقدام به راه‌اندازی ستادهای شهرستانی کرده است که بعضا تا روستاها هم تعمیم یافته است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تشکیل شوراهای امر به معروف در ادارات و کارخانجات را یکی دیگر از اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان عنوان کرد که در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سالی که با عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است باید تمام توان خود را در راستای عمل به معروفات و جلوگیری از منکرات به کار بگیریم.

به گفته الله‌مرادی، آموزش ۳۰۰ نفر از اشخاص تأثیرگذار برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر، آموزش یک هزار و ۸۰۰ عضو شورای فعال، سازمان‌دهی و آموزش ۵ هزار نفر یادآوران معروف در مدارس، تهیه شاخص عمومی و ارزیابی اهتمام دستگاه‌ها نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل مجمع دبیران از دیگر برنامه‌های امسال ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان است.

وی همچنین، آموزش خانواده کارکنان به تعداد ۴ هزار نفر در خصوص روش‌های سبک زندگی، برگزاری مسابقات ورزشی جام امر به معروف و نهی از منکر در بین اقشار جامعه و ادارات، توزیع کتب و جزوات مرتبط با این دو فریضه الهی، ایجاد شبکه و گروه اجتماعی با عضویت شوراهای امر به معروف و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در پایانه‌های زمینی و هوایی استان را از دیگر برنامه‌های سال جاری در کردستان برشمرد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در پایان گفت: در تمام ادارات و دستگاه‌های اداری استان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است اما در سال جاری یک بازنگری انجام خواهد شد.

الله‌مرادی اضافه کرد: باید کسانی به عنوان اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات معرفی شوند که خود آنها نماد آمر به معروف باشند تا بتوانند اثرگذاری لازم را داشته باشند، چرا که اگر فردی خود عامل به عمل نباشد، بیان و نصایح آن در افراد دیگر اثری نخواهد داشت.

وی گفت: نمی‌توانیم ادعا کنیم اگر شورا تشکیل شد تمامی معضلات و مشکلات برطرف می‌شود، چون تا زمانی که اسلام هست شیطان نیز وجود دارد و در مسیر انحراف مردم تلاش می‌کنند اما براساس دستور صریح قرآن، هر کس باید به اندازه وسع خود در این حوزه کار کند.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: از آنجایی که کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک کار فرهنگی است لذا دیربازده است و شاید اثرگذاری اقدامات آن زمان‌بر باشد و در درازمدت مشخص باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =