مسوولین با مصرف کننده های طمع کار جدی برخورد کند

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: شرکت آب منطقه ای این استان جلوی افراد طمع کاری که بی رویه آب استفاده می کنند را بگیرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی خادمی روز سه شنبه در همایش تبیین نقش مبلغان دین در صیانت از منابع آب این استان بر اجرای قوانین در این حوزه تاکید کرد و افزود: مردم باید اجرای قانون توسط دستگاه هایی که با منابع آبی سر و کار دارند را ببینند تا فرهنگ سازی و اطلاع رسانی تاثیرگذار شود.
وی با بیان اینکه اما این مهم عملی نمی شود افزود: افرادی طمع کارانه به جان منابع آبی افتاده اند و بی رویه و نادرست از این منابع استفاده می کنند که کسی نیز جلو دار آنان نیست.
وی اظهار کرد: در قدم اول برای ترویج فرهنگ درست مصرف کردن باید دستگاه های نظارتی کار خود را درست انجام دهند و آب را هدفمند در اختیار کشاورزان و سایر مصرف کننده ها قرار دهند اگر این اقدام به صورت جدی انجام شود آن زمان نوبت تبلیغات نیز خواهد رسید.
وی با بیان اینکه روحانیون در جایگاه مرجعیت و هدایت گری در جامعه قرار دارند وبر کسی پوشیده است گفت: اما باید در تبلیغ به نکاتی از جمله خوب سخن گفتن، هدایت گری، پیام رسانی درست توجه شود و بر اساس آموزه های قرآنی سخن موثر و آگاهانه ارایه شود.

در درست مصرف کردن با آداب دینی فاصله داریم

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه در درست مصرف کردن با آداب دینی فاصله داریم گفت: با وجود اینکه در آموزه های دینی و قرآن کریم بسیار به درست مصرف کردن، دوری از ریخت و پاش و اسراف نکردن تاکید شده است اما متاسفانه گرفتار استفاده نادرست شده ایم که از این نظر در دنیا رتبه های اول را داریم.
خادمی افزود: متاسفانه در حوزه انرژی، آب، مواد غذایی و حتی مواد آرایشی بیش از سایر کشور ها استفاده می کنیم که این امر باید فرهنگ سازی شود.
وی بر نهادینه شدن فرهنگ درست مصرف کردن در جامعه تاکید کرد و گفت: در این راستا باید دستگاه های مسئول ، ارگان های نظارتی، روحانیون، رسانه ها و مطبوعات باید تلاش جدی داشته باشند.
وی از روحانیون و سایر مسئولان خواست تا خود نیز در درست مصرف کردن بیشتر رعایت .
دبیر دینی و رییس دفتر نمایندگی امور منابع آب مانه و سملقان در خراسان شمالی نیز در این همایش به فرمایشات رهبری در خصوص سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: صیانت از آب را باید جدی بگیریم.

مهندس اسحاق خسروپناه بر ترویج فرهنگ درست مصرف کردن تاکید کرد و افزود: در این راستا از روحانیون، ائمه جمعه و جماعات می خواهیم که به موضوع مصرف بهینه از آب بپردازند تا این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
امام جمعه مرکز شهرستان مانه و سملقان نیز روز گذشته در نشستی مشابه ضمن تاکید بر اهمیت حیاتی منابع آب در تامین زیرساخت های جامعه، به محدودیت منابع آب با توجه به نیازهای روز افزون جامعه اشاره کرد و خواستار مشارکت جدی ائمه جماعت و روحانیان فعال این شهرستان برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب شد.
وی افزود: البته کشاورزان و بهره‌برداران در یک طرف این مسئله قرار دارند و مسئولیت اصلی کار بر دوش مسئولان است که با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح، لازمه تحقق مدیریت منابع آب را آنچنان که شایسته مردم است انجام دهند.
رضا نعیمی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای نیز ضمن تقدیر از توجه امام جمعه و ائمه جماعت شهرستان مانه و سملقان به مسئله آب، خواستار اختصاص بخشی از خطابه‌ها و سخنرانی‌هایشان به محدودیت منابع آب و ترویج شیوه‌های صحیح مصرف آب شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 4 =