امر به معروف و نهی از منکر ضامن بقای اسلام است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از مربیان عقیدتی سپاه از سراسر کشور اظهار کرد: در اسلام هیچ امری به اندازه امر به معروف و نهی از منکر کارساز نیست، بنابراین می‌تواند بسیاری از مسائل را حل کند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند فریضه امر به معروف و نهی از منکر را واجب کرده و در چندین آیه قرآن، نسبت به این امر تذکر داده شده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه طلبگی ادامه شغل انبیاست، گفت: باید در راه عملی کردن ارزش‌ها و از بین بردن منکرها قیام کرده و تلاش و فعالیت در این بخش داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هر اندازه جدیت بیشتری در زمینه علم‌آموزی داشته باشید، بهتر می‌توانید در مسیر ارشاد مردم گام بردارید، بنابراین باید سعی کنید با همت بلند گام بردارید.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه فقیه در جامعه تاثیرگذار است، گفت: امام خمینی(ره) «فقیه و فریادگر» و «فقیه و با صلابت» بودند، به همین دلیل توانستند در جامعه تاثیرگذار باشند، اکنون یکی از مشکلات جامعه این است که علمای بزرگ که از دنیا می‌روند، جایگزین ندارند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه‌ها باید افرادی را تربیت کنند و لازم است با همت بلند سعی شود عالمان بزرگ تربیت شوند.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر تقویت ادبیات گفت:‌ همه باید مبتکر و نویسنده باشید، باید آنچه فرا می‌گیرید را بتوانید برای مردم بیان کنید، این بیان خوب محتاج تمرین است، این توانمند بودن در قلم احتیاج به تمرین، مهارت و تخصص دارد.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: جدیت در ارشاد مردم کار ساده‌ای نیست، باید برای ارتباط و هدایت مردم برخورد کریمانه و متواضعانه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: علما همواره در کنار مردم بودند و مردم مشکلات خود را با علما در میان می‌گذارند و اکنون بین مردم و علما ارتباط برقرار است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اکنون شما مسئول تعلیم و تربیت هستید، گفت: امر به معروف و نهی از منکر از نظر فقهی مهم‌، فراگیر، ضامن اجرا و بقای اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) تحولی در کل دنیا ایجاد کردند که فراگیر، جهانی و بزرگ است و ایشان حاصل تجارب خود را در وصیت‌نامه خود آورده‌اند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی گفت:‌ استکبار و صهیونیست دست به دست یکدیگر دادند تا چراغ انقلاب را خاموش کنند ولی با مجاهدت مردم و رهبری‌ امام خمینی(ره) دشمنان شکست خوردند.

وی عنوان کرد: باید افرادی تربیت شوند تا انقلاب پاینده باشد، در این زمینه باید معارف اسلام، اهل بیت(علیهم السلام) و قرآن را برای مردم بیان کنید.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =