امر به معروف و نهی از منکر مختص حجاب نیست

به گزارش فرمانداری همدان، علی تعالی در شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان همدان با بیان اینکه شهدا برای برپایی ارزش های اسلامی رفتند و جان دادند، اظهار داشت: اگر نسبت به ارزشهای اسلامی بی تفاوت باشیم سال به سال جامعه از راه و هدف شهدا دور می شود.

وی با بیان اینکه وقتی راه و شیوه شهدا مورد مطالعه قرار می گیرد متوجه می شویم که این افراد چقدر بی نظیر بودند، ادامه داد: همه باید با دلسوزی آن گونه که می توانیم حرکت کنیم و اگر کوتاهی کنیم در آخرت باید پاسخگو باشیم.

فرماندار همدان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر را نباید محدود در مسایل حجاب و عفاف دید، افزود: امر به معروف و نهی از منکر حوزه گسترده ای است چراکه اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ای تعطیل شد رزق و روزی برکت از آن جامعه می رود.

تعالی با بیان اینکه هر دستگاه، سازمان و اتحادیه ها برای امر به معروف و نهی از منکر مسئول هستند، افزود: اگر هر دستگاهی احساس مسئولیت کند مشکل حل می شود و باید نسبت به هر موضوعی حساس شد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه های فرهنگی و صدا و سیما در حوزه معرفتی باید کار کنند، افزود: بیشتر رفتار های اشتباه به علت نداشتن معرفت به دین است.

وی بیان کرد: در آموزش و پرورش نیز باید کارهای اساسی صورت گیرد و افراد باید در سنین پایین واکسینه شوند تا در جوانی ساخته شده باشند و اگر در حوره ابتدایی خوب کار شود بسیاری از مشکلات ایجاد نمی شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =