امر به معروف و نهی از منکر با زبان خوش انجام شود

 

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد روز چهارشنبه در اجلاس مجمع بسیج استان افزود: اجرای امر به معروف و نهی از منکر سبب کاهش گناه و مفاسد در جامعه می شود.
وی افزود: مطابق روایتی از امام علی(علیه السلام) تمام نیکی ها و اعمال خوب در مقابل امر به معروف و نهی از منکر همچون قطره ای در اقیانوس بی کران است.
وی اظهار کرد: یکی از مراحل امر به معروف و نهی از منکر جهاد در راه خداست و عمل به جهاد زمانی از فرایض محسوب می شود که گروهی را نتوان با زبان از گمراهی که به آن دچار شده اند، منحرف کرد.
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تمام افراد جامعه در مقابل یکدیگر و اعمال و رفتار سر زده از آنان مسئول هستند، تصریح کرد: مسلمانان نباید در جامعه اسلامی نسبت به یکدیگر بی تفاوت باشند و هر کجا که عمل منافی دستورات شرع و اسلام رخ دهد باید از خود واکنش نشان دهند و نسبت به اصلاح آن مورد اقدام کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر با شرایط خاصی انجام می شود.
آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه، تشکیل حکومت اسلامی در جامعه را به منزله حکومت اسلام در جامعه دانست و از سخنان برخی مسئولان مبنی بر حکومت مسلمانان بر کشور انتقاد کرد.
وی افزود: وقتی در یک جامعه ای حکومت اسلامی تشکیل شد باید اسلام و حکومت الهی بر آن جامعه حاکمیت داشته باشد.
امام جمعه اصفهان گفت: انسان معصوم نیست و ممکن است دچار لغزش و خطا شود و باید مسئولان کشور بر اساس ضوابط و احکام اسلامی بر جامعه حکومت کنند.
وی بر ضرورت کارآمد بودن پایگاه های بسیج و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر مساجد تاکید کرد و گفت: مساجد باید بعنوان یک محور با هیات امناء، پایگاه بسیج و شورای امر به معروف و نهی از منکر کارآمد وارد عمل شوند و با انجام این فریضه در راه کاهش مفاسد و جرائم از جمله مبارزه با بی عفتی و بی حجابی اقدام کنند.
اجلاس مجمع بسیج استان اصفهان با موضوع امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − یازده =