امر به معروف و نهی از منکر، ستیز با بانوان و جوانان نیست

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، آیت الله سید احمدعلم الهدی، امام جمعه مشهد، ظهر امروز در دیدار با جوانان نخبه انقلابی مشهد گفت: هر فردی که به تازگی وارد عرصه جامعه می شود، با درهای بسته زیادی روبرو خواهد شد و برای نسل جوان نیز در همه ادوار تاریخی این گونه بوده و جوانان در انجام فعالیت های اجتماعی و گرفتن مسئولیت ها با آنها، همیشه همراه با سخت گیری بوده اند.

وی در این باره ادامه داد: اگر سیره اهل بیت علیهم السلام را مطالعه کنیم در برخورد با جوانان، اعتماد و اطمینان اهل بیت به ایشان را شاهد هستیم، به طوری که در بزرگترین تصمیم گیری ها از قشر جوان بهره برده و در همه حال راهبرد جوان گرا داشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این که راهبرد ائمه اطهار(علیهم السلام) جوان گرایی بوده، افزود: جوان در فعالیت های اجتماعی باید طوری عمل کرده و سطح فعالیت های خود را بالا ببرد که همه به او وابسته باشند.

امام جمعه مشهد در بخشی دیگری از سخنانش به برداشت و نهی از منکرهای ایشان در جامعه اشاره کرد و گفت: برخی قصد دارند در جامعه من را جوان ستیز و زن ستیز نشان دهند، در صورتی که تنها بدحجابی را نهی کرده و با لاابالی گری مقابله می کنم و اینها به معنای نهی از منکر است، نه ستیز با بخشی از جامعه.

وی ادامه داد: به من زن ستیز می گویند، زیرا با بدحجابی جامعه و این که زنان ملعبه عده ای از مردان هرزه نباشند تذکر می دهم؛ این برای احترام به بانوان جامعه و به خاطر حفظ امنیت و قداست آنها است و به معنای زن ستیزی که دیگران می گویند، نیست.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 4 =