امر به معروف که اصل هشتم قانون اساسی است اجرایی نمی‌شود

 

به گزارش حقوق نیوز، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی امشب در آیین انعقاد تفاهم‌نامه احداث بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابی تخصصی مادر و کودک و پلی‌کلینیک تخصصی حضرت صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که در سالن ۳۱۳ مسجد مقدس جمکران برگزار شد، ضمن عرض تبریک عید بزرگ نیمه شعبان گفت: در قرآن کریم آمده که زمین سرانجام در اختیار بندگان صالح قرار خواهد گرفت و بی‌عدالتی‌ها، ظلم‌ها، جنگ‌ها و … کنار می‌رود، آفتاب عالم‌تاب ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می‌درخشد و همه دنیا در سایه عدالت قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: برخی معتقد هستند دنیا را باید ظلم و جور فرا بگیرد تا حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ظهور کند در حالی که مسئله غیر از این است و ظلم و جور به اندازه کافی در جهان ظاهر و آشکار شده ولی مهم این است که قرآن کریم می‌گوید عبادی الصالحون باید هسته اصلی انقلاب مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را شکل دهند تا حضرت ظهور کند.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه باید دنبال افزایش جمعیت عبادی الصالحون در دنیا باشیم تا زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شویم، عنوان کرد: عبادی الصالحون افرادی هستند که قیام شبانه دارند و با خداوند راز و نیاز می‌کنند که این عبادت شبانه، آن شخص را وارد فضای روحانی می‌کند که مزاحمی در آن نیست و او از این کار برای فعالیت‌های روزانه‌اش نیروی مثبت می‌گیرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی اضافه کرد: ایمان عبادی الصالحون قوی بوده و خداوند همه جا مراقب آنهاست و این انسان‌ها می‌دانند که پروردگار از هر چیز به آنها نزدیک‌تر است، وقتی این احساس در فردی باشد او مراقب اعمال خویش است و وقتی یوم‌الآخر را عقیده داشته باشد می‌داند حساب و کتابی در کار دنیا وجود دارد.

وی با بیان اینکه فرهنگ عبادی الصالحون را ترویج دهیم، تصریح کرد: عبادی الصالحون که هسته اصلی قیام حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستند در انجام امر به معروف و نهی از منکر مصمم هستند و سکوت نمی‌کنند.

این مرجع تقلید یادآور شد: با اینکه امر به معروف و نهی از منکر اصل هشتم قانون اساسی است، به مجلس شورای اسلامی رفته و به تأیید شورای نگهبان رسیده و به دولت رفته است اما به صورت قابل توجه در جامعه انجام نمی‌شود که امیدواریم هرچه زودتر این قانون اجرا شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به حضور خیرین در ساخت بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی‌کلینیک تخصصی حضرت صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)گفت: بندگان صالحی که می‌توانند هسته اصلی انقلاب مهدی را تشکیل بدهند در کارهای خیر سرعت دارند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دو =