تشکیل مجمع نخبگان امر به معروف در گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده در جلسه سیاستگذاری امر به معروف و نهی از منکر گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ۱۸ نفر از مسئولان حقیقی و حقوقی گیلان عضو شورای مذکور هستند.

وی به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در ۲۴ ماده و ۱۹ تبصره در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: قانون مذکور هنوز قابلیت اجرایی پیدا نکرده است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی قانون امر به معروف و نهی از منکر را ابلاغ کرده است، تصریح کرد: قانون مذکور باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

شفیعی‌زاده در ادامه از تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ۶۵ سازمان و دستگاه اجرایی گیلان در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: احکام اعضای شوراهای مذکور صادر شده است.

وی به تشکیل هسته «یاوران معروف» در ۴۵ دستگاه و سازمان گیلان اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۵۰۰ نفر از اعضای شورای امر به معروف و هسته یاوران معروف اداره‌های استان آموزش دیدند.

دبیر (سان) گیلان با اشاره به تشکیل هسته یاوران در گروه‌های ۱۰ نفری در مدارس استان، خاطرنشان کرد: سال گذشته سه جلسه با دبیران شوراهای امر به و نهی از منکر اداره‌های گیلان برگزار شده است.

شفیعی‌زاده به فعالیت هفت هزار نفر در قالب ۷۰۸ گروه طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌ها، اصناف هیأت مذهبی، مساجد و بقاع متبرکه و کانون‌های فرهنگی هنری گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته یک‌هزار و ۳۴۰ نفر از گروه طلایه‌داران برای اجرای تذکر زبانی در گیلان آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار کارت هدیه امر به معروف و نهی از منکر بین مسافران و مردم در سال گذشته توزیع شده است، اظهار کرد: تعداد ۶۰ نفر از روحانیون به منظور تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد شهرستان رشت حکم مسئولیت دریافت کردند.

* ۲۲ هزار تذکر زبانی امر به معروف در گیلان

امام جمعه موقت رشت به چاپ و توزیع ۱۵ هزار پوستر و ۱۹ هزار بروشور امر به معروف و نهی از منکر در سال ۹۴ در گیلان اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۲ هزار مورد تذکر زبانی داده شده است ضمن اینکه ۱۰۶ نفر به دستگاه قضایی معرفی شدند.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه ۳۸ هزار پیامک امر به معروف و نهی از منکر به مخاطبان در گیلان در سال ۹۴ ارسال شده است، تصریح کرد: سال گذشته ۳۲۴ خبر با موضوع امر به معروف و نهی از منکر به مطبوعات استان ارسال شده است.

وی از طراحی و معرفی ترویج الگوهای رفتاری مدیران و کارکنان با تأکید بر وجدان کاری و مدیریت جهادی در سال ۹۵ در گیلان خبر داد و بیان کرد: امسال کارگاه‌های آموزشی برای این موضوع در استان برگزار می‌شود.

دبیر (سان) گیلان به آموزش پنج هزار نفر از اعضای شورای اداره‌ها و هسته یاوران معروف و همچنین هسته یاوران در مدارس در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: امسال گسترش معروف‌های اداری «رزق حلال»، «حفظ بیت‌المال»، «مصرف درست» و «رعایت انضباط اداری» از برنامه‌های ستاد مذکور در استان است.

شفیعی‌زاده با تأکید بر مقابله با منکرهایی چون: پارتی‌بازی، استفاده شخصی از بیت‌المال و اسراف در اداره‌های گیلان، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی در راستای بازدید و نظارت بر رعایت عفاف و حجاب در اداره‌های گیلان انجام شده است.

وی از تشکیل مجمع نخبگان و فرهیختگان فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در گیلان خبر داد و یادآور شد: امسال یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از گروه طلایه‌داران معروف در استان جذب و سازماندهی می‌شوند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به برگزاری پنج اردوی فرهنگی و آموزشی برای اعضای گروه‌های طلایه‌داران گیلان در سال ۹۵، اظهار کرد: امسال شورای امر به معروف و نهی از منکر در تالارها و رستوران‌های استان تشکیل می‌شود.

شفیعی‌زاده بر معرفی و ترویج الگوهای رفتاری ویژه اصناف، نمازگزاران، عزاداران و زائران بقاع متبرکه تأکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای برگزاری رزمایش امر به معروف و نهی از منکر در ماه مبارک رمضان و محرم انجام شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =